ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER TARİF LİSTELERİ EKONOMİK YILBAŞI YEMEKLERİ: YENİ YILA ÖZEL 16 DÜŞÜK BÜTÇELİ TARİF

EKONOMİK YILBAŞI YEMEKLERİ: YENİ YILA ÖZEL 16 DÜŞÜK BÜTÇELİ TARİF

Yılbaşı sofraları için ekonomik yemek tarifleri arayanları böyle alalım. Az malzemeyle hazırlanan ekonomik ve lezzetli 16 yılbaşı yemeğini sizlerin beğenisine sunuyoruz.
Ekonomik Yılbaşı Yemekleri: Yeni Yıla Özel 17 Lezzetli Tarif

Bu yılbaşı akşamı ekonomik bir yılbaşı sofası kurmak isteyenler için az malzemeyle hazırlanan düşük bütçeli yılbaşı tariflerini derledik. Sebze, tavuk, kırmızı et ve balık gibi farklı ana malzemeler içeren bu ekonomik yılbaşı yemekleri arasında hem damağınıza hem de bütçenize uygun birkaç tarif bulacağınızdan eminiz. 

  1. Sote Domates Soslu Penne


'Yılbaşında makarna yenir mi?' dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak sotelenmiş domates ve beyaz peynir ile hazırlanan penne makarna, yılbaşı sofranıza hem doyurucu hem de şık bir ekleme olur. Ayrıca kim makarna sevmez ki?

  1. Sebzeli Güveç


Yılbaşında sağlıklı ve hafif beslenmek isteyenler için önerimiz sebzeli güveç tarifi... Soğan, patates, patlıcan ve kabak ile hazırlanan bu yemek sofranıza şıklık katarken herkesi de mutlu edecektir.

  1. Kuru Barbunya Yemeği


Yalnızca birkaç ana malzemeden oluşan kuru barbunya yemeği yılbaşı sofrasında mükemmel bir yardımcı yemek olabilir. Barbunya yemeği assolistliğe soyunmayacak kadar mütavazıdır ama genelde dibi ilk sıyrılan tabak onunkidir. O yüzden fazla hazırlasanız iyi edersiniz :)

  1. Crab Cake


Amerika'nın meşhur lezzetlerinden biri olan crab cake, yengeç eti ve baharatlarla hazırlanır. 'Balık keki' olarak da bilinir. Hazırlaması 15, pişirmesi ise ortalama 25 dakikadır. Yılbaşı akşamı size puan kazandıracak bir alternatif olarak listemizde.

  1. Bamya Dolması


Adana mutfağıyla özdeşleşen bamya dolması, yeni yılda farklı tatlar denemek isteyenler için idealdir. Bamyanın iç harcı pilavla doldurulduktan sonra, tencerede pişirilir ve sıcak sıcak servis edilir. Yılbaşı masanız bamyaperver insanlarla çevriliyse bu tarif ile bütün övgüleri üzerinize alırsınız.

  1. Çöp Şiş


'Yılbaşı sofralarında mutlaka kırmızı et olsun.' diyenler için, bonfile ve baharatlarla hazırlanan çöp şiş tarifini öneriyoruz. Hazırladığınız çöp şişleri ev yapımı lavaş ile birlikte sunabilirsiniz.

  1. Corn Dog


Ortalama 30 dakikada hazırlanan corn dog, sosislerin mısır unlu harca batırılmasıyla hazırlanır. Şık bir sunum için, tahta şişlerde servis edilir. Yanında mutlaka dip soslara yer verilmelidir.

  1. Fırında Erişteli Ispanak