ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER TARİF LİSTELERİ SOSİSLİ TARİFLER: SOSİSLE YAPILAN 12 NEFİS TARİF

SOSİSLİ TARİFLER: SOSİSLE YAPILAN 12 NEFİS TARİF

Sosis hangi yemeklerde kullanılır? Sosisle ne yemek yapılır? İşte, sosisle harikalar yaratabileceğiniz birbirinden lezzetli 12 farklı sosisli tarif:
Sosisli Tarifler: Sosisle Yapılan 12 Nefis Tarif

Sosis, içinde hayvan eti bulunan ve baharatlarla zenginleştirilen bir şarküteri ürünüdür. Üretilen sosisler, kürleme, tütsüleme, kurutma ve donma yoluyla korunabilir. Sosis, geleneksel Alman yemeği olarak da bilinir. Farklı çeşitleri mevcuttur. Kızartma veya haşlama usulüyle pişirilir. Hem sade bir şekilde tüketilir, hem de tariflerin içinde kullanılır. Sosis severler için biz de en lezzetli tariflerimizi yazımızda derledik. İşte, sosisle yapabileceğiniz 12 farklı tarif:


Amerikan mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan hot dog, sosis denildiğinde ilk akla gelen yemeklerden biridir. Sandviç ekmeği ve sosis ile hazırlanan bu yemek, atıştırmalık olarak da bilinir.


Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi olacak sosisli omlet de, ülkemizde tercih edilen tariflerden biridir. İsteğe göre kaşar peyniri ve fesleğen yaprakları ile zenginleştirilir.


Ana malzemeleri patates ve sosis olan bu tart, çayın yanında ikramlık sunmak isteyenler için idealdir. Hem doyurucu, hem de lezzetli olduğu için gönül rahatlığıyla tercih edilir.


Salça, domates ve soğan tozu ile hazırlanan bu yemek, hem yoğurtla, hem de ekmeğin arasına konularak yenilebilir. İsteğe göre ince kıyılmış maydanoz yaprakları ile zenginleştirilir.


Sosisin kullanıldığı yemeklerden biri de kumpirdir. Sokak lezzeti olarak da bilinen kumpir, büyük boy patatesin farklı malzemelerle doldurulmasıyla hazırlanır. 


Okurumuzdan gelen salçalı sosis tarifi, sosis ile yapabileceğiniz en pratik yemeklerden biridir. Ortalama 20 dakikada hazırlanır, ekmekle birlikte sunulur.


Hazır yufka ve sosis kullanarak nefis bir börek hazırlamaya ne dersiniz? Eğer cevabınız evetse, çöp şişe batırılarak kızartılan ve şık sunumuyla dikkatleri üzerine çeken şiş börek tarifine göz atabilirsiniz.


Davet sofralarında sunabileceğiniz sosis çubukları, şık sunumu ve lezzetiyle tüm dikkatleri üzerine çeker. Sosisler çöp şişe batırılır, dışı nişastayla kaplanır ve kızartma usulü pişirilir.