ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER TARİF LİSTELERİ DEĞİŞİK BALIK YEMEKLERİ: TAVADA FIRINDA FARKLI BALIK TARİFLERİ

DEĞİŞİK BALIK YEMEKLERİ: TAVADA FIRINDA FARKLI BALIK TARİFLERİ

Değişik balık yemekleri mi arıyorsunuz? Klasik tariflerden sıkılanlar için tavada, fırında ve ızgarada 14 nefis balık tarifi:
Değişik Balık Yemekleri: Tavada Fırında Farklı Balık Tarifleri

Balık yemeklerini hep aynı şekilde pişirmekten sıkılanları ve yeni tarifler arayanları böyle alalım. Her balığın lezzeti farklıdır elbet. Ancak önemli olan balığı nasıl kullanacağınızda saklı. Kimi fırında yumuşacık olur, kimi çorba yapımında kullanılır. Sofranızı zengin ve farklı balık yemekleriyle süslemek isteyenler için birbirinden lezzetli tariflerimiz var. Listemizdeki yemekleri ilham almak için kullanabilir, daha fazlasına balık yemekleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İşte, tavada, fırında, ızgarada pişirilen ve sofraları ziyafete dönüştüren değişik balık yemekleri:


  • Kırlangıç Çorbası


Kırlangıç balığı ile hazırlayabileceğiniz nefis bir çorba tarifi ile listemize başlıyoruz. Kış aylarında bağışıklığınızı güçlendirecek kırlangıç çorbasını, havuç, patates ve defne yaprağı ile lezzetlendirebilirsiniz.

Tarif için; Kırlangıç çorbası


  • Terbiyeli Palamut Çorbası


Kırlangıç yerine farklı bir balık ile çorba hazırlamak isteyenler için diğer önerimiz palamut çorbası. Terbiyesi ile birlikte sunulan palamut çorbasını, 30-40 dakikada hazırlayabilirsiniz.

Tarif için; Terbiyeli palamut çorbası


  • Baharatlı Balık Köftesi


Fırın ve tavada balık yapmaktan sıkılanlar için, bol baharatlı nefis balık köftesini öneriyoruz. Hazırlayıp kızarttığınız balık köftesini, bol limonlu salata eşliğinde sunabilirsiniz.

Tarif için; Baharatlı balık köftesi


  • İstavrit Tava


Balık tava denildiğinde ilk akla gelen hamsidir elbet. Ancak bu kez istavritleri kılçıklarından ayırıp tavada pişiriyoruz. Servis ederken limon ve kırmızı soğan eklemeyi unutmayın.

Tarif için; İstavrit tava


  • Çiroz Salatası


Balığı ana yemek yerine salata olarak sunmaya ne dersiniz? Balık salatalarında genellikle ton balığı kullanılsa da, bu kez lezzetli mi lezzetli çirozlara yer veriyoruz. Çiroz salatasına siyah zeytinin çok yakıştığını da söylemeden geçmeyelim.

Tarif için; Çiroz salatası


  • Hamsili Kinoa Salatası


Hamsiyi kızartma, buğulama ve pilav tariflerinde kullanmaktan sıkılanlar için de bir önerimiz var. Kinoanın yanına çok yakışan hamsileri bütün veya parçalanmış halde sunabilirsiniz.

Tarif için; Hamsili kinoa salatası


  • Balık Ekmek


Türk mutfağında önemli bir yere sahip olan balık ekmek, Eminönü'nün meşhur sokak lezzetlerinden biridir. Bu lezzeti mutfağınıza taşımak için ihtiyacınız olan francala ekmek ve fileto balık.

Tarif için; Balık ekmek


  • Uskumru Pilaki