ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER TARİF LİSTELERİ YILBAŞI HİNDİ MENÜSÜ: YENİ YILA ÖZEL 17 HİNDİ YEMEĞİ TARİFİ

YILBAŞI HİNDİ MENÜSÜ: YENİ YILA ÖZEL 17 HİNDİ YEMEĞİ TARİFİ

Yılbaşı denince akla ilk gelen hindi etidir. Hindili yılbaşı menüsü arayanlar için birbirinden kolay tariflerimiz var. Hindi ile hangi yemekler yapılır, yılbaşı hindisi nasıl yapılır? İşte, yılbaşına özel 17 nefis hindi yemeği tarifi:
Yılbaşı Hindi Menüsü: Sofralarınızı Şenlendirecek Basit 13 Hindi Yemeği Tarifi

Yılbaşı sofrası hindisiz olmaz diyenleri böyle alalım. Dünyada en çok İsrail, Macaristan ve Amerika'da tüketilen hindi eti, sağlık açısından oldukça yararlıdır. Hindi üretiminin en çok yapıldığı ülkeler ise ABD ve Brezilya'dır. Türkiye'de sadece yılbaşı sofralarında tüketilen bu besin, içeriğinde bol miktarda vitamin ve mineral barındırır. Beyaz ve kırmızı ete göre daha az yağ ve kolesterol içeren hindi eti, düşük kalorili olduğu için diyet listelerinde yer verilmesi önerilir. Genellikle bütün olarak tüketilse de, but veya şiş gibi tariflerde de kullanılır. Özellikle iç kısmı haşlanmış sebze ve pilav ile doldurulur. Kaba bir et olduğu için pişirme süresi 3 4 saattir. İsteğe göre haşlayarak veya fırınlayarak pişirilebilir.


Peki, hindi ile hangi yemekler yapılır?  Yılbaşı hindisi nasıl pişirilir? Yılbaşı hindi menüsünde hangi yemekler var? İşte, yılbaşı sofralarını ziyafete dönüştürecek 17 nefis hindi yemeği tarifi:Konsept yılbaşı olunca sunum da lezzet kadar önemli! Siz de sadelikten yanaysanız, bütün olarak sunulan ve meyveler eşliğinde servis edilen yılbaşı hindisini deneyebilirsiniz. Ufak dokunuşlarla ana yemeğinizi renklendirmeyi unutmayın!

Eşsiz lezzeti ve şık sunumuyla; Yılbaşı hindisiHindi etini bütün olarak sunmaya karar verdiyseniz, hindi dolmasını mutlaka deneyin. Baharat ve sosla marine edilen bu besin, kalabalık sofralar için ideal bir lezzet. Düşük kalorisi ve hafifliği ile yılbaşı sofranızı renklendirebilirsiniz.

Bir de böyle deneyin; Fırında hindi dolmasıHindiyi bu kez dolma yerine sarma yapımında kullanıyoruz. Hindi butları ile hazırlanan bu yemek, biber, ıspanak, sarımsak ve soğan gibi sebzelerle sarılır. Üzeri soslandıktan sonra fırında pişirilir.

Yemeye doyamayacağınız; Fırında hindi sarmaSoya sosu ve hindi butları hiç birlikte denediniz mi? Cevabınız hayırsa, yılbaşı sofralarınıza çok yakışacak bir tarifimiz var. Soya sosu, biberiye ve sebzelerle hazırlanan soya soslu hindi butları 1 saat içerisinde hazırlayabilir, sofraların baş köşesine yerleştirebilirsiniz.

Tadı damağınızda kalacak; Soya soslu hindi butEkşiliği ile et yemeklerini çok yakışan nar sosunu, bu kez hindi ile birlikte sunuyoruz. Hindi butları sosla marine edip pişirdikten sonra, kuru meyvelerle birlikte servis edebilirsiniz.

Sağlıklı, doyurucu ve nefis; Nar soslu hindi butYeni yıla girerken sofranızda yeni tatlara yer vermek istiyorsanız, iç pilav ve kestane ile doldurulmuş bütün hindi tam damak zevkinize göre! Protein bakımından zengin olan bu besin, mezeler eşliğinde servis edilir. İç harcını tatlandırmak için, sevdiğiniz sebzeleri kullanabilirsiniz. 

Mutlu başlangıçlar için; İç pilavlı kestaneli yılbaşı hindisiEtin haşlanıp kızartıldıktan sonra dilimlenmesiyle hazırlanan rosto, kırmızı et ve beyaz et olarak sunulabilir. Hindi rosto da, ince dilimlenmiş ve marine edilmiş hindi etiyle yapılır. Garnitür ile birlikte servis edilir.

Bol malzemeli; Hindi rosto