ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER TARİF LİSTELERİ MEVSİMİNE UYGUN 15 DOMATESLİ TARİF

MEVSİMİNE UYGUN 15 DOMATESLİ TARİF

Domatesle hangi yemek yapılır? Domates hangi tariflerde kullanılır? İşte, mevsimin en taze domatesleriyle yapabileceğiniz birbirinden lezzetli ve pratik 15 domatesli tarif:
Domatesli 15 değişik tarif

ZEYNEP DİNÇ
TARİF GELİŞTİRİCİ, YEMEK STİLİSTİ VE FOTOĞRAFÇISI
@homemade.is.happiness


Tüm mutfakların olmazsa olmazı, hem meyve hem de sebze olarak tanımlanan, mis kokusuyla baş döndüren domates bu sayımızın özel konusu. Sevgili Zeynep Dinç tam 15 değişik domates yorumuyla sayfalarımızda.


Közlenmiş sebzeleri sevenleri böyle alalım. Sarımsak ve yoğurtla zenginleştirilen köz domatesi, yemeklerin yanında sunabilirsiniz.


Ana yemeklerin yanında sunabileceğiniz, yeşil sosla zenginleştirilmi�� söğüş domates salatasını defterinize eklemeyi unutmayın.


Mevsimsel beslenmeye özen gösterenler için fırınlanmış domates, ve peynir ile hazırlanan kuşkonmaz tarifini buraya bırakıyoruz.


Sokak lezzetleri sevenler için, domates sosunda pişirilmiş hem doyurucu, hem de pratik domates soslu sosis tarifini öneriyoruz.


'Domatesten tatlı olur mu hiç?' dediğinizi duyar gibiyiz. domates, mascarpone peyniri, tarçın ve esmer şeker ile hazırlanan bu tatlıyı mutlaka denemenizi öneriyoruz.


Makarnadan vazgeçemeyenler için de bir önerimiz var. Sotelenmiş domates, beyaz peynir, fesleğen ve bezelye ile hazırlanan soslu penne tarifini çok seveceksiniz.