ANASAYFA SÖYLEŞİLER KORT’TAKİ “LEZZET PAKETİ”

KORT’TAKİ “LEZZET PAKETİ”

KORT’ta sadece “farklı bir pizza” satılmıyor.Müziğiyle, ambiansıyla, pizza ve diğer tatlarıyla, “burada her şey bir lezzet paketi” halinde müşteriye sunuluyor.

Eyal Biçaço ile Yigal Biçaço’nun “enerjisi dışarıya taşan restoranlar” konsepti çerçevesinde yer alan 6 farklı mekandan biri olan Kort Grill Pizza, ambiansı, müziği, pizza ve diğer yemekleriyle müşterilerine komple bir “lezzet paketi” sunuyor.

Yigal Biçaço ile Eyal Biçaço’nun mekan tasarımından mutfaktaki en ufak detaya kadar birebir ilgilendikleri, Cihangir’de hizmete giren farklı bir konsept Kort Pizza. Biçaço kardeşlerin “enerjisi dışarıya taşan restoranlar” konseptinde yer alan altı farklı mekan projesinin ilk adımı Kort. Tasarım tamamen kendilerine ait. Dekorasyonu masa tenisi ve tenis kortlarından esinlenilerek tasarlanan mekanda farklı bir ocak mevcut. Balık, kırmızı et, tavuk, sebze hatta çorba dahi pişirilebilen bu yeni tasarım ocakta çok özel pizzalar
hazırlanıyor.

Hamurunda dört farklı un kullanıyor pizzaların. Hazmı kolaylaştırıcı özelliklere sahip unlarla pişirilen pizza hamurunun üzerinde tam tamına 25 çeşit pizza tercih edebilirsiniz. Menüde, özellikle “ızgarada pizza” konseptinin üzerinde duruluyor. Bunun sebebini, pizza yapımında bir sonraki lezzet olarak belirten Yigal Biçaço, diğer pizza restoranlarıyla rekabette olmadıklarını da belirtiyor. “Diğer pizza restoranlarıyla ortak olan tek şey, sonuç ürünün ‘pizza’ olması” diyen Biçaço, “aslında biz ince bir hamur üzerinde müşterimize komple yemek sunuyoruz. Buna en güzel örnek ise ceasar’s pizza ve cheeseburger pizza” diyor. Eyal Biçaço ise pizzanın kutuya girince tadının değiştiği düşüncesinde. Bu sebeple paket servisine çok sıcak bakılmayan, “pizzamızı mutlaka burada deneyip yemelisiniz” anlayışıyla misafirlerini ağırlayan Kort’ta, menüye göz attığınızda, çok karmaşık olmayan, sebze, et ve peynir tatlarının tek tek hissedildiği alternatiflerin olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz. Haftanın 7 günü öğlen 12’den gece yarısına kadar açık olan Kort’un lezzetlerinden biri mutlaka sizin için… Denemelisiniz.Kort’ta pizzaların ızgarada pişirilmesi, diğer ocaklara nazaran daha yüksek ısıda gerçekleşiyor. Bu da sebzelerin vitaminleriyle pişmesine, aynı zamanda da hamurun daha kıtır olmasına imkan sağlıyor. Kort’un alışılagelmiş pizzalardan farklı sunduğu özel pizzalar arasında cheese burger pizza, ceasar’s pizza, sosisli pizza ve mantarlı pizza yer alıyor.
Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!