Kıymalı Yemekler: Pratik ve Lezzetli 25 Kıymalı Yemek Tarifi

Kıyma ile yapılan, birbirinden lezzetli ve güzel yemekleri sizler için listeledik. Kıyma ile yapılan yemekleri merak ediyorsanız liste aşağıda. İşte, kıyma ile yapılabilecek lezzetli ve pratik 25 yemek tarifi:
Kıymalı Yemekler: Pratik ve Lezzetli 25 Kıymalı Yemek Tarifi
17 Ocak 2023, 14:43
Lezzet Trendleri

Etin çok ince bir şekilde çekilmesiyle hazırlanan kıyma, makine veya elle çekilebilir. Ülkemizde en çok koyun, kuzu ve dana eti kıyması kullanılır. Bununla birlikte tavuk ve hindi kıyması da yemek tariflerinde kullanılan çeşitler arasındadır. Kıyma ile birçok farklı tarif yapılır. Köftelerin vazgeçilmez malzemesi olan kıyma ile yapabileceğiniz farklı tarifleri sizler için derledik. İşte, kıyma ile yapılabilecek 25 nefis yemek tarifi:

  1. Kıymalı Karnabahar

kıymalı karnabahar

Kıyma ve karnabaharı birleştirdik, ortaya muhteşem bir lezzet çıktı. Klasik tariflerden sıkılanlar için, bol kıymalı karnabahar tarifi ideal bir seçim olacak.

  1. Kayseri Yağlaması 

kayseri yağlaması

Kayseri'nin meşhur lezzeti olan yağlamayı, evde hazırlamaya ne dersiniz? Tarif detaylarına ve püf noktalarına göz atmayı unutmayın.

  1. Kıymalı Pide

kıymalı pide

Osmanlı mutfağından günümüze kadar ulaşan kıymalı pide, başta İç Anadolu ve Karadeniz olmak üzere hemen hemen her yörede tüketilir.

  1. Karnıyarık 

karnıyarık

Kıyma denildiğinde akla gelen ilk tariflerden biri de karnıyarıktır. Geleneksel karnıyarık tarifi ile siz de bu Lezzet'in tadını çıkarın.

  1. Lazanya 

lazanya

İtalyan mutfağından dünyaya yayılan lazanyayı evdeki malzemelerle kolayca hazırlayabilir, yeni tatlar keşfedebilirsiniz. 

  1. Simit Kebabı 

simit kebabı

İnce bulgur ve kıyma ile hazırlanan simit kebabı, Gaziantep yöresine ait bir yemektir. Lavaş, domates ve biber ile birlikte servis edilir.

  1. Kıymalı Makarna

kıymalı makarna

Klasik makarna tariflerinden farklı olarak sunulan kıymalı makarna; hem pratik, hem de lezzetli bir yemektir.

  1. Kıymalı ve Sodalı Tepsi Böreği

kıymalı ve sodalı börek

Kıymalı yemeklerden bahsetmişken listemizde böreğe yer vermemek olmaz. Yufka, soda ve kıyma ile hazırlanan nefis tepsi böreği ile çay sohbetlerini güzelleştirin.

  1. Kadınbudu Köfte