ANASAYFA LEZZET TEST EKİBİNİ TANIYIN!

Lezzet Test Ekibini Tanıyın!

Lezzet Ekibi Hakkında

Dünya mutfak kültürünü yakından takip eden, uzun yıllardır yemeği ve yemek pişirmeyi sevenlerin vazgeçilmezi olan Lezzet Dergisi, yayın hayatına başladığı 1996 yılından bu yana gastronomi dünyasındaki yerini koruyor. Lezzet, yemeği, yemek kültürünü ve yemek pişirmeyi seven herkese hitap ediyor.

Lezzet’in tüm tarifleri şef ve editörlerimiz tarafından test ediliyor. Damakları bayram yerine çeviren reçetelerin her biri çok lezzetli ve ölçüleri tam kararında.
Gastronomi dünyasının önde gelen dergilerinden biri olan Lezzet’in dijital ayağı www.lezzet.com.tr ise hem yemeği hem de yemek kültürünü içinde barındıran bir gastronomi platformu.
Ünlü şefler, gastronomi yazarları, influencerlar, diyet ve beslenme uzmanları, akademisyenler ve yemek tarifine meraklı olanların buluştuğu Lezzet Online hem lezzetli tarifleri hem de haberleri içinde barındırıyor.
Türkiye’nin en çok ziyaret edilen sitelerinden biri olan lezzet.com.tr ünlü şeflerin mutfaklarına girip videolar çekiyor, gurme lezzetlerin reçetelerini sizlerle buluşturuyor.

Türkiye’nin en güzel restoranlarını listeler halinde çıkarıyor ve Lezzet okurları için yemek kültürü yazarlarının kapılarını çalıyor.
Lezzet Online, hem güçlü bir dijital yemek kültürü kaynağı hem de günümüzün en lezzetli tarif defteri. Web sitemizi ziyaret edenler mevsimine göre reçetelere, usta yemek yazarlarının kaleminden yemek kültürü yazılarına, şeflerin özgün tariflerine, mutfak tüyolarına, sağlıklı beslenme önerine ve gastronomi dünyasına dair her şeye ulaşabilirler.

Lezzet Test Ekibi Ne Yapıyor?

Tam kararında bir reçeteyle hazırladığımız lezzetler bizi her zaman mutlu eder.
Dünyanın başka bir yerindeki tencerede kaynayan bir çorbanın tarifiyle farklı mutfakları keşfedebilir, güzel yemekler pişirerek sevdiklerinizle aynı sofranın etrafında buluşabilirsiniz. Bu yüzden ekibimiz sizler için dünya mutfak trenlerini takip ediyor, kaybolmasını istemediğimiz yöresel reçetelerin peşine düşünüyor ve size en doğru tarifi verebilmek için mutfağa girip yemek pişirerek tariflerimizi test ediyor.

Peki Bu Süreç Nasıl İşliyor?

Klasik ve en çok merak edilen tarifleri tespit ettikten sonra geriye ekibimizle birlikte mutfağa girmek kalıyor.
Farklı kaynaklardan farklı reçeteleri inceleyerek yemekler konusunda en lezzetli sonucu elde edene kadar denemeler yapıyoruz. Uzmanlarımızla beraber en lezzetli sonucu elde edene kadar pişirmeye devam ediyoruz. Daha sonra video ya da fotoğraf çekimini yapıyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
Arşiv niteliğindeki sayısız tarifimiz gerçekten de denenmesi gereken yiyecek ve içeceklerden oluşuyor.

Ekip İle Tanış

Başak Nur Okşak 
Online Yayın Yönetmeni
Başak Okşak, sektördeki birçok farklı gazete ve web sitesinde çalıştıktan sonra gastronomi gazeteciliğine TV Programcısı/Gazeteci Mehmet Yaşin’in yanında editör olarak başladı. Çeşitli yemek kültürü dergilerinde, web sitelerinde, food styling, fotoğraf, video çekimleri ve gastronomi haberciliği üzerine çalıştı.

Şu an ise Lezzet’in online yayın yönetmeni olarak çalışmalarını sürdürüyor.
Nevin Sarıpınar 
Yazı İşleri Müdürü
Nevin Sarıpınar, çeşitli sektörlerde basın danışmanlığı görevi yaptı. Daha sonra birçok dergide uzun yıllar boyunca editör olarak çalıştı.

Şu an ise Lezzet Dergisi Yazı İşlerini Müdürü olarak görev yapıyor.
Hülya Çeşme 
Dergi Editörü
Sektörde uzun yıllardır tecrübesi olan Hülya Çeşme, 2010 yılından bu yana lezzetli tariflerin peşinden koşmaya devam ediyor.

Lezzet Dergisi için mutfağa girip leziz yemekler yapıyor ve farklı kaynaklardan reçeteler topluyor.
Başak Öngel 
Şef
Gastronomi eğitimi almış bir şef olan Başak Öngel, daha önce çeşitli restoran ve pastanelerin mutfaklarında çalıştı.

Başak Şef, Lezzet Online için şef ve editör olarak çalışıyor.
Elif Güryel 
Lezzet Online Editörü
Uzun yıllardır Doğan Burda Dergi Yayıncılık için farklı dergilerde çalışan Elif Güryel, 2007 yılından bu yana Lezzet’in online editörü ve sosyal medya uzmanı olarak görev yapıyor.
Aslı Can 
SEO Editörü
Aslı Can, birçok önemli web sitesinde editör olarak görev aldı. Şu an ise Lezzet'in menü planlama, tarif geliştirme, düzenleme ve üretme alanında çalışmalarını sürdürüyor.

Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!