ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER TARİF LİSTELERİ PRATİK İFTAR YEMEKLERİ: 30 DAKİKA ALTINDA HAZIRLANABİLECEK 20 NEFİS TARİF

PRATİK İFTAR YEMEKLERİ: 30 DAKİKA ALTINDA HAZIRLANABİLECEK 20 NEFİS TARİF

Pratik iftar yemekleri nelerdir? 30 dakika altında hazırlayabileceğiniz 20 pratik iftar yemeğini sizler için derledik. Zamandan ve lezzetten ödün vermeyenler için, 20 nefis yemek tarifi.
Pratik İftar Yemekleri: 30 Dakika Altında Hazırlanabilecek 20 Nefis Tarif

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte hazırlanmaya başlanan kalabalık sofralar, hepimizin favorisi. Ancak oruç tutarken yemek yapmanın zorluklarını da biliyoruz. Yemek yapmak çoğu zaman keyifli olsa da, oruçluyken işler tersine dönebilir. Bu yüzden, günün yarısını mutfakta geçirmek istemeyenler ve vakti olmayanlar için birbirinden lezzetli ve pratik iftar yemeklerini yazımızda derledik. 


Pratik İftar Yemekleri


Sivas mutfağıyla özdeşleşen peskütan çorbası, yoğurt bazlı bir çorbadır. Yapımında yarma ve yeşil mercimek kullanılan bu çorba, özellikle kış aylarında sık sık tüketilir.İftarda farklı tatlar denemek isteyenler için önerimiz, Rus mutfağından nefis sırniki tarifi. Un ve lor peyniri ile hazırlanan sırniki, iftarda hafif bir şeyle yemek isteyenlerin favorisidir.Ana yemeklerin yanında sunulan parmesanlı patlıcan, patlıcan dilimlerinin galeta ununa batırılarak kızartılmasıyla hazırlanır. Ardından parmesan ve mozzarella peyniri ile zenginleştirilir. Yaklaşık 20-25 dakikada sofralardaki yerini alır.Zeytinyağlılar arasında çok sevilen imam bayıldı tarifinin ana malzemesi patlıcandır. İç harcı sebze ve kıyma ile doldurulabilir. Ortalama 25-30 dakika da hazırlanan imam bayıldı, iftar sofralarının da vazgeçilmezi oluyor.Köfte denildiğinde ilk akla gelen tarif, anne köftesidir. Ortalama 25-30 dakika da hazırlanan klasik köfteyi, közlenmiş sebzeler ve soslar eşliğinde sunabilirsiniz.Demir ve protein bakımından zengin olan istiridye mantarı, genellikle yemeklerin içerisinde kullanılır. İftarda sağlıklı ve hafif beslenmek isteyenler için sunulan istiridye mantarı kebabı, sadece 20 dakika da sofralardaki yerini alıyor.