ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER TARİF LİSTELERİ FIRINSIZ TATLI TARİFLERİ: FIRIN KULLANMADAN YAPABİLECEĞİNİZ 23 PRATİK TATLI TARİFİ

FIRINSIZ TATLI TARİFLERİ: FIRIN KULLANMADAN YAPABİLECEĞİNİZ 23 PRATİK TATLI TARİFİ

Fırınsız tatlılar nelerdir? Fırın kullanmadan hangi tatlılar yapılır? İşte, fırın kullanmadan kolayca yapabileceğiniz birbirinden lezzetli ve pratik 23 farklı tatlı tarifi:
Fırınsız Tatlı Tarifleri: Fırın Kullanmadan Yapabileceğiniz 23 Pratik Tatlı Tarifi

Tatlı krizlerine girenleri, kolayca nefis tatlılar hazırlamak isteyenleri böyle alalım. Evde fırınınız yoksa, bozuksa veya fırın kullanmadan kısa sürede hazırlanabilecek tatlı tarifleri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Fırınsız tatlılar arayanlar için birbirinden lezzetli tarifleri listemizde derledik. Listedeki tarifleri ilham almak için kullanabilir, daha fazlasına tatlı tarifleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 'Fırınsız tatlılar hangileridir, fırın olmadan hangi tatlılar yapılır?' diye merak edenler için, işte 23 nefis fırınsız tatlı tarifi:


  1. Tencerede Sufle


Akışkan çikolatası, şık sunumu ve lezzetiyle sufleye kim hayır diyebilir ki? Dünyanın en sevilen tatlılar arasında yer alan sufleyi, tencerede 5 dakika içinde pişirebilir, orman meyveleri eşliğinde servis edebilirsiniz.


  1. Saray Sarması


Osmanlı'dan günümüze kadar ulaşan saray sarması, sultan sarması ismiyle de bilinir. Sütlü tatlılar arasında yer alan saray sarması, ortalama 30-35 dakika gibi bir sürede hazırlanır.


  1. Oreolu Magnolia


Son zamanların yükselen yıldızlarından biri olan magnolia, fırın gerektirmeyen kolay bir tatlıdır. Magnolia yapımında süt, krema ve oreo bisküvisi kullanılır. İsteğe göre mevsim meyveleri ile süslenebilir.


  1. Çikolatalı ve Çilekli Trifle


Fırınsız tatlılar arasında büyük bir ilgi gören çikolatalı ve çilekli trifle, kedidili bisküvisi, krema, puding ve çikolata ile hazırlanır. Çilek dilimleri ile zenginleştirilen bu tatlı, buzdolabında dinlendirildikten sonra servis edilir.


  1. Churros


Kızartma tatlılar arasında yer alan churros, İspanyol mutfağına özgü bir tariftir. Kızartılan churros hamuru, pudra şekeri ve çikolata sosuna batırılır. 


  1. Bisküvili Muhallebili Kabak Tatlısı


Özellikle kış aylarında büyük bir ilgi gören bal kabağı, pasta yapımında da kullanılır. Hafif muhallebi, bal kabağı püresi ve yulaflı bisküvi ile hazırlanan bu tatlı, özel günlerin en lezzetli eşlikçilerindendir.


  1. Brigadeiro


Nefis bir atıştırmalık olan brigadeiro, Brezilya mutfağının ulusal lezzetlerinden biridir. Yaklaşık 25 dakikada hazırlanan brigadeiro yapımında yalnızca 5 malzeme kullanılır.


  1. Gulab Jamun


Hint mutfağından dünyaya yayılan gulab jamun, görünümü ile kemalpaşa tatlısına benzemektedir. Bangladeş, Maldivler ve Nepal'de büyük bir ilgi gören gulab jamun, fırın gerektirmeden hazırlanan şerbetli bir tatlıdır.


  1. Keşkül


Türk mutfağında büyük bir ilgi gören keşkül, muhallebiye benzeyen sütlü bir tatlıdır. Yapımı 30 dakika süren keşkül tatlısı, süt, nişasta ve şekerin ocakta pişirilmesiyle hazırlanır.


  1. Panna Cotta