ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER TARİF LİSTELERİ ETSİZ SULU YEMEK TARİFLERİ: 14 FARKLI TARİF

ETSİZ SULU YEMEK TARİFLERİ: 14 FARKLI TARİF

'Et konulmadan hazırlanan sulu yemekler nelerdir?' diye merak edenler için sebze ve baklagillerle zenginleştirilmiş tariflerimizi yazımızda derledik. İşte, 14 farklı etsiz sulu yemek tarifi:
Etsiz Sulu Yemek Tarifleri: 14 Farklı Tarif

Sulu yemekler, Türk mutfağının en sevilen tariflerini içerisinde barındırır. Genellikle et ile zenginleştirilen bu yemekler, sağlık açısından oldukça faydalıdır. Ancak bu kez menüsünde et kullanmak istemeyenler için, etsiz sulu yemek tariflerini yazımızda derledik. İşte, mutlaka denemeniz gereken 14 etsiz sulu yemek tarifi:


Taze bamya ve zeytinyağlı sos ile hazırlanan bamya pilaki, fırında pişirildikten sonra servis edilir. Lezzetini artırmak için, üzerine limon dilimleri eklenebilir.


Kabak, domates ve soğan ile hazırlanan bu yemek, ortalama 20-25 dakika içinde sofralardaki yerini alır. Kalorisi düşük olduğu için, diyet listelerine de ekleyebilirsiniz.


Hint mutfağına ait bir yemek olan kabuli chana, nohut, zencefil ve zerdeçal ile hazırlanır. Baharatlarla zenginleştirilir. Yeni tatlar denemek isteyenler için, ideal bir tariftir. 


Yalnızca 6 malzemeden oluşan kaşkarikas, 15 dakikalık hazırlama, 20 dakikalık pişirme süresine sahiptir. Servis için, üzerine ince kıyılmış dereotu eklenebilir.


Brüksel lahanası ile kolayca hazırlayabileceğiniz bu yemek, krema ve vişne kurusu ile tatlandırılır. İsteğe göre et yemeklerinin yanında da sunulabilir.


Yer elması, ülkemizde fazla tüketilmese de, diyet listelerinde mutlaka yer verilmesi gereken besinlerden biridir. Kuş üzümü ve tarçın ile zenginleştirilen bu yemeği, defterinize kaydetmeyi unutmayın.