Köfteli Sulu Yemek Tarifleri: 10 Farklı Tarif

Türk mutfağında köfte tariflerinin yeri bir başkadır. Köfteler farklı şekillerde pişirilerek servis edilebilir. İşte, köfteli sulu 10 farklı tarif:
Köfteli Sulu Yemek Tarifleri: 10 Farklı Tarif
24 Nisan 2024, 22:20

Türk mutfağında köfte tariflerinin yeri bir başkadır. Kalabalık sofralarda, diyet menülerinde ve bayram yemeklerinde sık sık yer verilen köfteler, hem kuru, hem de sulu bir şekilde hazırlanabilir. Türkiye’de bölgelere ve yörelere göre ayrı köfte tarifleri vardır.  Yöresel köftelerinde yeri ayrıdır. Köfteler sulu ya da ızgara, tava gibi pişirilerek servis edilebilir. Sizlere sulu köfteli yemeklerden oluşan bir liste hazırladık. Her biri birbirinden lezzetli, doyurucu ve farklı olan bu tarifler aşağıda. İşte, 10 farklı köfteli sulu yemek:

 1. Köfteli Patates Yemeği

köfteli patates yemeği

Patates ve köftenin mükemmel uyumu ile 25 dakikada hazırlayacağınız lezzetli bir tarif. 

 1. Acem Köftesi 

acem köftesi

Van mutfağına özgü bir yemek olan acem köftesi, kıyma, bulgur ve pirinç ile hazırlanır. Görünümü ile sulu köfteyi andıran bu yemek, oldukça lezzetlidir. 

 1. Daş Köftesi 

daş köftesi

Azerbeycan mutfağına ait bir lezzet önerisi ile sizlerleyiz. Daş köfte, oldukça lezzetli, besleyici ve doyurucu bir yemektir. Kıyma ve biftek bir arada kullanılarak yapılır. 

 1. Sömelek Köfte

sömelek köfte

Kahramanmaraş'ın en meşhur yemeklerinden biri olan sömelek köfte, bulgur, et ve irmik ile hazırlanır. Kısa sürede hazırlanan sömelek köfte, bulgur pilavı ya da beyaz pilav ile servis edilebilir.

 1. Napolitan Soslu Köfte

napolitan soslu köfte

İtalyan mutfağından Dünya'ya yayılan bir lezze, domates bazlı Napolitan soslu köfteye bayılcaksınız. 

 1. İzmir Köfte

izmir köfte

İzmir mutfağından yayılan bu köfte Türk mutfağında sevilen bir lezzettir. Köfte, patates ve biberin ayrı ayrı kızartılması ve domates sos ile buluşması ile elde edilir. 

 1. Terbiyeli Köfte

terbiyeli köfte

Terbiyeli köfte, pirinçli köfte, havuç, patates ile hazırlanan, hafif ekşi ve sulu bir yemektir. Aynı zamanda besleyici ve oldukça lezzetlidir. 

 1. Arpacık Soğanlı Köfte

arpacık soğanlı köfte


Kuzu ve dana etiyle hazırlanan soğanlı köfte, salçalı sos eşliğinde sunulur. Köfteler misket şeklinde hazırlanır ve arpacık soğan ile kavrulur. 

 1. Ispanaklı Yoğurtlu Köfte

ıspanaklı yoğurtlu köfte

Kıymasız bir köfte tarifi ile sizlerleyiz. Bulgur ile hazırlanan köfte, yoğurt ve ıspanak ile buluşunca lezzetli bir yemek haline geliyor. Soğuk olarak servis edilir.

 1. Köfteli ve Sebzeli Çorba

köfteli ve sebzeli çorba

Köfteli ve sebzeli çorba, köfte, patates ve havuç ile hazırlanır. Doyurucu ve lezzetli olan bu tarif, sulu köfte ile benzerlik gösterir. 

Şunlara da göz atın;

 1. İftar yemekleri
 2. Yöresel köfte tarifleri
 3. Patatesli tarifler
 4. Çalışanlar için pratik tarifler
 5. Kolay köfte tarifleri
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo