Farklı Ülkelerden Nefis Makarna Tarifleri

İtalya'dan Kore'ye, Meksika'dan Almanya'ya birbirinden lezzetli makarna tariflerini sizler için sunuyoruz. İşte, yeni tatlar keşfetmek isteyenler için farklı ülkelerden 12 nefis makarna tarifi:
Farklı Ülkelerden Nefis Makarna Tarifleri
21 Ağustos 2023, 10:07

Makarna denildiğinde ilk aklımıza gelen yer elbette İtalya.. Ancak diğer ülkelerin de kendine has makarna çeşitleri olduğunu unutmamamız gerekiyor. Kısa sürede hazırlanması ve soslarla zenginleştirilmesiyle bilinen makarna tariflerine, bu kez daha yakından bakıyoruz. Almanya, Meksika, Japonya gibi farklı ülkelere konuk oluyor, makarnanın dünya çapında sevilen versiyonlarını tek tek inceliyoruz. İşte, yeni tatlar keşfetmek isteyenler için, farklı ülkelerden makarna tarifleri:

  1. Arabiata Soslu Makarna


Listemize, makarna denildiğinde ilk akla gelen yerle giriş yapıyoruz. İtalyan mutfağında çok sevilen arabiata soslu makarna, acı severlerin favorisidir. Arabiata sosu için, domates, sarımsak, toz biber ve chili biberi kullanılır.

  1. Chow Mein


Tavuk göğsü, lahana ve havuç ile hazırlanan chow mein, Çin mutfağının vazgeçilmezidir. Çin noodle'ı olarak da bilinen bu makarna, soya sosu ve farklı sebzelerle zenginleştirilir.

  1. Kaese Spaetzle


Almanya'nın geleneksel yemeği olarak bilinen kaese spaetzle, un, yumurta ve kaşar peyniri ile hazırlanır. Ortalama 35-40 dakika içinde sofralardaki yerini alır.

  1. Gnocchi Cacio e Pepe


İtalyan mutfağında çok sevilen bu makarna, aslında patates bazlıdır. Cacio e pepe ise, İtalya'da kullanılan en hafif soslardan biridir. Yalnızca 5 malzemeden oluşan bu makarna, değişik tatlar sevenlerin favorisi olacak, bizden söylemesi.

  1. Jajangmyeon


Kore mutfağının favorisi olan jajangmyeon, aslında 'siyah fasulye soslu eriştedir.' Bu makarnanın yapımında isteğe göre noodle, isteğe göre spagetti kullanılır. 

  1. Fırında Erişteli Ispanak


Sırada Türk mutfağından nefis bir tarif var.. Fırında erişteli ıspanak, beyaz peynir ve erişte karışımıyla hazırlanan nefis bir makarna türüdür. Fırında pişirildikten sonra kaşar peyniri ile birlikte servis edilir.

  1. Cevizli ve Zahterli Erişte


Kış ayları için bol bol hazırlanan erişte, makarnanın Türk versiyonu olarak da bilinir. Ceviz ve zahter ile zenginleştirilen erişteyi, et suyunda haşlayarak kolayca hazırlayabilirsiniz.

  1. Peynirli Ravioli