ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER TARİF LİSTELERİ TAVUKLU İFTAR MENÜSÜ: 25 PRATİK TAVUKLU İFTAR YEMEĞİ TARİFİ

TAVUKLU İFTAR MENÜSÜ: 25 PRATİK TAVUKLU İFTAR YEMEĞİ TARİFİ

Tavuklu iftar yemekleri nelerdir? İftarda hangi tavuk yemekleri yapılır? İşte, iftar sofralarına özel birbirinden lezzetli, ekonomik ve kolay 25 tavuk yemeği tarifi:
Tavuklu İftar Menüsü: 18 Pratik ve Ekonomik Tavuk Yemeği Tarifi

Kırmızı ete göre daha ekonomik olan tavuk yemekleri birbirinden farklı çeşitlerle sunulur. Kimi zaman kızartma, kimi zaman fırınlama yöntemiyle pişirilen tavuk eti, iftar sofralarının vazgeçilmeyen yemeklerindendir. Hem kısa sürede hazırlanması, hem de protein bakımından zengin olması bu yıl da tavuk etini iftar sofralarının baş tacı yapıyor. İşte, iftara özel en lezzetli 25 tavuk yemeği tarifi:


  1. Fırında Patatesli Tavuk Eti


Tavuk yemekleri denildiğinde ilk akla gelen yemeklerin başında fırında pişirilen patatesli tavuk eti gelir. Tavuk but ve tavuk kanatlarından oluşan bu yemek, baharatlarla marine edilir.


  1. Fırında Kalça But Kızartma


Domates salçası, yoğurt ve pul biber ile marine edilen kalça butlar, fırında pişirildikten sonra sofralardaki yerini alır. Sunum için mevsim yeşillikleri ve kiraz domates kullanabilirsiniz.


  1. Ballı Hardallı Tavuk


İrlanda mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan ballı hardallı tavuk, ortalama 20-25 dakikada hazırlanır. Soya sosu ile zenginleştirilen bu yemek, patates kızartması ile birlikte servis edilir.


  1. Beşamel Soslu Tavuk


Ana malzemeleri un, tereyağı ve süt olan beşamel sos, makarna ve tavuk yemeklerinde sık sık kullanılır. Beşamel sosuyla harmanlanan tavuk etini fırında pişirdikten sonra servis edebilirsiniz.


  1. Avunya Mantısı


Çanakkale ve Balıkesir mutfağından yayılan avunya mantısı, yufka, nohut ve tavuk göğsü ile hazırlanır. Fırında pişirilen mantılar yoğurtlu sos eşliğinde sunulur.


  1. Beğendili Piliç Pirzola


Patlıcan ve tereyağı ile hazırlanan beğendiyi, piliç pirzola ile bir araya getirdik. İftar sofralarına çok yakışacak beğendili piliç pirzolayı fırınlanmış patates ve domates ile birlikte sunabilirsiniz.


  1. Domates Soslu Tavuk Kanat


Genellikle ızgarada pişirilen tavuk kanadı, domates ve arpacık soğanla birleştirdik ve ortaya nefis bir tarif çıktı. Hazırladığınız domates soslu tavuk kanatları fesleğenle zenginleştirebilirsiniz.


  1. Güveçte Tavuk Eti