Domatesli Meze Tarifleri: 12 Farklı Domatesli Meze Tarifi

Mezeler, sofraların vazgeçilmezi lezzetlerdendir. Domatesli meze tariflerini sizler için derledik. İşte, birbirinden lezzetli, 12 farklı domatesli meze tarifi:
Domatesli Meze Tarifleri: 12 Farklı Domatesli Meze Tarifi
19 Eylül 2022, 15:34

Mezeler, sofraların vazgeçilmezi lezzetlerdendir. Günün her öğününde sofralarınızı zenginleştirir. Domatesli ve yoğurtlu farklı versiyonları bulunur. Sizler için domatesli meze tariflerini derledik. İşte, birbirinden lezzetli 12 farklı domatesli meze tarifi:


 1. Midye Pilaki

Deniz ürünleri arasında sevilen lezzetlerden midye ile pilaki yapmaya ne dersiniz? Midye pilakiyi balıklı bir sofrada servis edebilirsiniz. 


 1. Muhammara

Muhammara, Suriye'den mutfağımıza gelen ve vazgeçilmez olan bir lezzet. Köz biber, salça ve baharatların uyumu ile damaklarda unutulmaz bir tat bırakıyor.


 1. Kurutulmuş Domates Salatası

Kurutulmuş domatesler ile hazırlanan bu mezeye bayılacaksınız. Hafif ekşi olan bu mezeyi kahvaltı sofralarınıza da dahil edebilirsiniz. 


 1. Domatesli ve Yoğurtlu Dip Sos

Domatesli ve yoğurtlu dip sos akşam yemeklerinizde meze olarak servis edilebilir, ekmek ya da cips ile birlikte tüketilebilir. 


 1. Bostana

Domates, soğan, limon, salça ve maydanoz ile hazırlanan sulu bir mezeye ne dersiniz? Ekmek ile birlikte yemek isteyeceğiniz lezzetli domatesli meze için bu tarife mutlaka göz atın.


 1. Domatesli Zeytin Ezmesi

Ekşi tatları sevenler bu meze tarifine bayılacak. Yeşi zeytinler ile hazırlanan domatesli bu meze sofralarınıza lezzet katacak.


 1. Acılı Ezme 

Genellikle yemeklerin yanında soğuk bir şekilde servis edilen acılı ezme, domates ve acı biberin birleşiminden oluşur. Pratik ve lezzetli bir mezedir. 


 1. Şakşuka

Şakşuka, sebzelerin kavrulup üzerine domates sos dökülmesiyle hazırlanır.  Genellikle et ve balık yemeklerinin yanında meze olarak servis edilir.


 1. Domates Soslu Patates

Domates sosuyla harmanlanmış nefis bir meze ile karşınızdayız. Hemen hemen birçok sebze ve et yemeğinin içerisinde kullanılan domatesi, bu kez sos olarak kullanacak ve bu mezeye bayılacaksınız.


 1. Domatesli Kabak Salatası

Domatesli kabak salatası pişirilmeden hazırlanan lezzetli bir salatadır. Pratik ve lezzetli domatesli meze için bu tarifi deneyebilirsiniz. 


 1. Kuru Domatesli Garnitür

Kuru domates ve zeytin çeşitleri ile hazırlanan meze sofralarınıza lezzet katacak. 


 1. Yeşil Zeytinli Garnitür

Domates, zeytinyağı, yeşil zeytin ve baharatlar ile hazırlanan bu meze kahvaltılar da ya da akiam sofralarınızda meze olarak tüketebilirsiniz.
Şunlara da göz atın;

 1. Baklalı tarifler
 2. Çikolata soslu tatlılar
 3. Elmalı salata tarifleri
 4. Salamlı tarifler
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo