Brunch Tarifleri: Evde Kolayca Hazırlayabileceğiniz 14 Nefis Brunch Tarifi

Brunch nedir, nasıl hazırlanır? Kahvaltı ve öğle yemeğini bir araya getirmek isteyenler için en lezzetli brunch tariflerini derledik. İşte, açık büfeleri aratmayacak 14 farklı brunch tarifi:
Brunch Tarifleri: Evde Kolayca Hazırlayabileceğiniz 14 Nefis Brunch Tarifi
31 Temmuz 2023, 10:19

Kahvaltı ve öğle yemeğinin birleşimi anlamına gelen brunch, 19. yüzyılın sonlarına doğru ortaya çıkmıştır. İngiltere'den dünyaya yayılan brunch, özellikle 20. yüzyılda Amerika'da son derece popüler olmaya başlamıştır. İngilizcede kahvaltı (breakfast) ve öğle yemeği (lunch) kelimelerinin birleşimiyle bu ismi almıştır. Brunch'ta hem kahvaltı, hem de öğle yemeğine uygun olan yemeklere yer verilir. Peki, brunch nasıl hazırlanır, brunch tarifleri nelerdir? İşte, evde kolayca hazırlanan 14 nefis brunch tarifi:

  1. Hazır Yufkadan Börek

hazır yufkadan börek

Hazır yufka ile hazırlanan ve iç harcında isteğe göre peynir veya patates kullanılan bu börekleri, kızarttıktan sonra brunch için servis edebilirsiniz.

  1. Meyveli Müsli Katları

meyveli müsli katları

Brunch da diyetten vazgeçmek istemeyenler için önerimiz müsli katlarıdır. Kurutulmuş muz, çilek, yoğurt ve müsli ile hazırlanan bu tarif, düşük kalorisi ve lezzetiyle diyet listelerinin favorisidir.

  1. Pan Con Tomate

pan con tomate

İspanyol mutfağından dünyaya yayılan pan con tomate hem kahvaltılarda, hem de davet sofralarında yer verilen bir yemektir. Domates sosu ve tam buğday ekmeği ile hazırlanır.

  1. Peynirli Omlet

peynirli omlet

Beyaz peynir ve yumurta ile hazırlanan peynirli omleti de brunch saatlerine dahil edebilirsiniz. Ortalama 10 dakikada hazırlanan bu tarif, kekik, nane gibi baharatlarla zenginleştirilebilir.

  1. Selanik Usulü Ispanaklı Börek

selanik usulü ıspanaklı börek

Brunch yaparken de börekten vazgeçmek istemeyenler için önerimiz, Selanik usulü ıspanaklı börek. Taze yufkalar ile hazırlanan bu börek, çıtır çıtır lezzetiyle çayın yanına çok yakışır.

  1. Zeytinli ve Kekikli Muffin

zeytinli ve kekikli muffin

Yabancı ülkelerde sık sık tüketilen muffin, isteğe göre tatlı veya tuzlu olarak sunulabilir. Brunch için muffin hazırlamak istiyorsanız, dilimlenmiş siyah zeytin, beyaz peynir ve kekik dallarından oluşan bu tarifimizi deneyebilirsiniz.

  1. Boxty

boxty

İrlanda mutfağı ile özdeşleşen boxty, patatesli pankek anlamına gelmektedir. Kahvaltı ve brunchta sunulan patatesli pankekleri, pudra şekeri serpiştirerek de tüketebilirsiniz.

  1. Ayvalık Tostu

ayvalık tostu

Balıkesir denildiğinde ilk akla gelen yemeklerden biri de Ayvalık tostudur. Domates, peynir, sosis, sucuk ve turşu ile hazırlanan Ayvalık tostunu, brunch tarifleri listenize ekleyebilirsiniz.

  1. Eggs Florentine