Sucuklu Tarifler: Sucuklu 10 Farklı Tarif

Türk mutfağının sevilen ve sıklıkla tüketilen lezzetlerinden sucuk ile hazırlanan birbirinden lezzetli tarifleri sizler ile paylaştık. İşte, 10 farklı sucuklu tarif:
Sucuklu Tarifler: Sucuklu 10 Farklı Tarif
24 Nisan 2024, 22:20

Türk mutfağında en sevilen şarküteri ürünlerinden biri olan sucuk, birçok tarifte karşımıza çıkar. En sade haliyle kahvaltılarda ya da mangalda tüketilirken daha farklı şekillerde yemeklerin içerisinde kullanılabilir. Sizler için içinde sucuk olan ve birbirinden lezzetli tarifleri listeledik. İşte, sucukla yapılan farklı 10 yemek tarifi:


 1. Kaşar Peynirli Ve Sucuklu Patates Tostu


Kaşar peynirli ve sucuklu patates tostu kahvaltılar için lezzetli ve  doyurucu bir alternatiftir. İç kısmı kaşar ve sucuklu dışı ekmek yerine patatesli olan bu tosta bayılacaksınız. 


 1. Sucuklu Tarhana Çorbası 


Kış aylarının en sevilen çorbalarından biri olan tarhana çorbası, grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı vücut direncini arttırır. Yörelere göre yapımı ve lezzeti değişse de genel olarak sevilen ve tarcih edilen bir çorbadır. Sade ya da kıyma ile yapıldığı gibi sucuklu da yapılır.


 1. Sucuklu Kuru Fasulye


Türk mutfağının en geleneksel yemeklerinden biri olan kuru fasulyeyi, bu kez sucuk ile deneyin. Kendi buharıyla pişen ve çok zahmetli olmayan bir yemektir kuru fasulye. Pastırmalı, etli ve kıymalı gibi farklı çeşitleri de vardır.


 1. Ekmek Üstü Kahvaltı Pizzası 


Ekmek üstü kahvaltı pizzası, ekmek, sucuk, kaşar ya da dilediğiniz malzemeler ile hazırlanan kahvaltı pizzası oldukça pratik, lezzetli bir tarif. 


 1. Bardak Sucuk ve Kaşarlı Ekmek 


Bardak sucuk ve kaşarlı ekmek, aperatif olarak küçük porsiyonlar halinde hazırlanabilir ve özel günlerinizde servis edilebilir. 


 1. Sucuk ve Fasulyeli Gnocchi 


Gnocchi patates ile yapılan bir tür makarnadır. Sucuk ve fasulye ile hazırlanan gnocchi kendine has bir tadı vardır.  Özel akşam yemeklerinizde tercih edebileceğiniz bir ana yemektir.


 1. Güveçte Sucuklu Humus


Humus, nohut ile yapılan genellikle soğuk servis edilen bir mezedir. Bir de güveçte sıcak ve sucuklu humusu ara sıcak olarak deneyin. Lezzetine bayılacaksınız. 


 1. Sucuklu Köfte


Şarküteri ürünleri sıklıkla köfte yapımında kullanılır, Kıyma içerisine ince kıyım şekilde koyularak yoğurulut. Izgarada pişirilen sucuklu köfte oldukça lezzetlidir. 


 1. Sucuklu Pide 


Pide genellikle kıyma, peynir, patates ve sucuk ile hazırlanır. Sucuklu pidenin yeri ayrıdır. Sucuklu pide kaşar peyniri ile birlikte yapılır. Damak tadınıza göre yumurta ya da farklı bir peynir ile deneyebilirsiniz.


 1. Sucuklu ve Nohutlu Pazı Yemeği


Farklı ve alternatif bir pazı yemeği yapmak isterseniz, sucuklu ve nohutlu pazı yemeğini mutlaka denemelisinniz. Şunlara da göz atın;

 1. Muhallebili Tarifler
 2. Kestaneli Tarifler
 3. Bezelyeli Tarifler
 4. Beşamelli Tarifler
 5. Haşlanmış Patatesli Tarifler
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo