Tatlı Tuzlu Kurabiyeler: Ağızda Dağılacak 12 Nefis Kurabiye Tarifi

Tatlı ve tuzlu kurabiye tarifleri mi arıyorsunuz? Çay sohbetlerinize eşlik edecek kıyır kıyır kurabiye tariflerini sizler için derledik. İşte, 12 farklı tatlı tuzlu kurabiye tarifleri:
Tatlı Tuzlu Kurabiyeler: Ağızda Dağılacak 12 Nefis Kurabiye Tarifi
07 Ocak 2021, 17:20

Bir fincan sıcak çayın yanına, mis kokulu bir kahveyle veya bir bardak sütle birlikte ağızda dağılan nefis kurabiyeler hazırlamaya ne dersiniz? Bu kez kurabiyelerimizi ne çok tatlı, ne de çok tuzlu olacak şekilde hazırlıyoruz. Tatlı ve tuzlu tadını aynı anda hissedeceğiniz birbirinden lezzetli tariflerimiz var. Sohbetlerinize eşlik edecek kıyır kıyır kurabiye tarifleri arıyorsanız, doğru yerdesiniz. İşte, tatlı tuzlu 12 farklı kurabiye tarifi:


  1. Tiramisulu Kurabiye


Badem, beyaz peynir ve Türk kahvesi ile hazırlayabileceğiniz tiramisulu kurabiye, tatlı ve tuzluyu aynı anda tatmak isteyenlerin favorisi. Tiramisulu kurabiyeleri bir fincan çayla birlikte sunabilirsiniz.


  1. Kavala Kurabiyesi


Hilal şeklinde sunulan kavala kurabiyesi, Edirne'nin en meşhur lezzetlerinden biridir. Özellikle hediyelik paketler halinde satılan kavala kurabiyesini, badem, pudra şekeri ve gül suyu ile birlikte hazırlayabilirsiniz.


  1. Nişastalı Kurabiye


Kıyır kıyır nişastalı kurabiyeler, un, pudra şekeri ve buğday nişastası ile hazırlanır. Küçük porsiyonlar halinde hazırlanan nişastalı kurabiyeleri, soğuk süte batırarak afiyetle yiyebilirsiniz.


  1. Portakallı Kurabiye


Rendelenmiş portakal kabuğu ile nefis mi nefis kurabiyeler hazırlamaya ne dersiniz? Ortalama 40-45 dakikada sofradaki yerini alan portakallı kurabiyeleri, toz şeker ile tatlandırabilirsiniz.


  1. Bademli Ay Çöreği


Pastanede satılan ay çöreklerini bu kez daha küçük porsiyonlar halinde sunuyoruz. 30 dakikada kolayca hazırlanan bademli ay çöreklerini, bir fincan kahve ile birlikte servis edebilirsiniz.


  1. Amaretti Kurabiye


Acı badem kurabiyesi olarak da bilinen amaretti kurabiyesi, İtalyan mutfağından dünyaya yayılmıştır. Yalnızca 5 malzeme ile hazırlanan amaretti kurabiyeler, toz badem ve acı badem yağı ile zenginleştirilir.


  1. Ballı Çıtır Kurabiye


Hazırlaması 20, pişirmesi ise yalnızca 8 dakika süren ballı çıtır kurabiye, çay saatlerinin favorisi olacak. Pişirme sodası ve bal ile hazırlanan bu kurabiyeleri, ufalanmış fındık ile süsleyebilirsiniz.


  1. Coco Kurabiye


Hindistan cevizi sevenleri böyle alalım. Hindistan cevizi dolgusu, beyaz çikolata ve yumurta beyazı ile hazırlanan coco kurabiyeleri, atıştırmalık olarak sunabilirsiniz. 


  1. Antakya Kömbesi