ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MASTERCHEF'TEN HABERLER MASTERCHEF 2021'DEN AKILDA KALANLAR

MASTERCHEF 2021'DEN AKILDA KALANLAR

Masterchef 2021'in en önemli tarifleri neydi? Masterchef 2021'de neler yaşandı? Hangi yarışmacıların elenmesi sürpriz oldu? İşte, Masterchef 2021'den akılda kalanlar:
Masterchef 2021'den Akılda Kalanlar

Jüriliğini Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu'nun üstlendiği Masterchef Türkiye'nin yeni sezonunun başlamasına sayılı zaman kaldı. Yeni sezon başlamadan önce, geçtiğimiz yık büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Masterchef 2021'de yaşanan olayları, en önemli tarifleri ve Masterchef 2021 yarışmacıları hakkında merak edilenleri yazımızda derledik. İşte, Masterchef 2021'den akılda kalanlar;

Masterchef Şampiyonları Kimler Oldu?2018 yılında ilk kez ekranlara gelen Masterchef'in ilk şampiyonu Uğur Kardeş, 2019 şampiyonu ise Cemre Uyanık olmuştu. Pandemi dönemiyle birlikte daha fazla izleyici kitlesine ulaşan Masterchef'in 2020 şampiyonu Serhat Doğramacı olurken, geçtiğimiz sezon Eren ve Hasan arasında büyük bir rekabet yaşandı. Hazırlanan tabaklar sonrasında Masterchef 2021 şampiyonu olarak Eren Kaşıkçı şampiyonluk kupasını kaldıran isim oldu.


Masterchef 2021'de Akılda Kalan TariflerYarışmada çıkan tüm yemekleri sizler için derleyip masterchef tarifleri sayfamızda paylaşmıştık. Bu tarifler için hem izleyiciler, hem de okurlar arasında çok sevilenlere tekrar göz atmanız için yazımızda yer verdik. İşte, Masterchef 2021'in unutulmayan tarifleri:


Masterchef 2021'in Sürpriz ElemeleriYarışmanın en ilginç isimlerinden biri olarak görülen Tunahan Ak, esprili kişiliğiyle hem şefler, hem de izleyiciler tarafından sevilen bir yarışmacıydı. Ancak Tunahan'ın Masterchef yolculuğu çok uzun sürmedi ve 71. bölümde yarışmaya veda etti.


Diğer yarışmacılarda bazı tartışmalar yaşayan Hamza Mercimek de erken veda eden isimlerden biriydi. Yarışmaya Avusturya'dan katılan Emre Büber, sessiz sakin kişiliği ile sevilen yarışmacılardan biriydi. Ancak Pelin, Burcu ve Hasan'la girdiği eleme potasında veda eden isim oldu. 


Yöresel yemekler konusunda çok başarılı olan Azize Polat, 112. bölümde elendi. Ancak bir sonraki bölümde elenen yarışmacıların dönebilmesi için tekrar şans verildi ve Azize yarışmaya dönmeyi başardı. Fakat sadece 4 bölüm kalabildi ve tekrar yarışmadan ayrıldı.


Uzakdoğu mutfağını çok seven Burcu Önal ise, yarışmanın en başarılı kadınlarından biriydi. Ancak Hasan ve Tahsin ile girdiği eleme potasından çıkamayarak yarışmaya 6. olarak veda etti. 


Masterchef 2021 Dörtlüsü!Masterchef 2021'e damgasını vuran isimlerden biri de Sergen Özen olmuştu. Köfteci dükkanını işleten Sergen, yarışmanın en başarılı isimlerinden biriydi ve Masterchef'e 4. olarak veda etti. 13 yaşından beri mutfakla iç içe olduğunu söyleyen ve tatlı konusunda çok başarılı olan Tahsin Küçük ise, yarışmayı 3.lükle tamamladı. Böylece Masterchef finaline Hasan Biltekin ve Eren Kaşıkçı kaldı. Daha önce şeflere kaşık attıran Eren ve Hasan, şampiyonluk için büyük bir mücadele verdi. Gecenin sonunda şampiyonluk kupasını kaldıran ve yarışmayı 1.likle tamamlayan isim, Eren Kaşıkçı oldu.


'Masterchef 2022 ne zaman başlayacak?' yazımızdan yeni sezonun başlangıç tarihini ve tanıtımını izleyebilirsiniz.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!