ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MASTERCHEF 2021 YARIŞMACILARI VE BİYOGRAFİLERİ MASTERCHEF BURCU ÖNAL KİMDİR? BURCU ÖNAL KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

MASTERCHEF BURCU ÖNAL KİMDİR? BURCU ÖNAL KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Masterchef 2021'in ana kadrosuna dahil olan 8. isim de belli oldu. Masterchef Burcu Önal kaç yaşında ve aslen nereli? Burcu Önal'ın mesleği ne? İşte, Masterchef Burcu Önal'ın merak edilen biyografisi:
Masterchef Burcu Önal Kimdir? Burcu Önal Kaç Yaşında, Nereli?

Masterchef 2021'de ana kadro seçmeleri devam ediyor. Yarışmacılar ana kadroya girebilmek için kıyasıya mücadele ediyor. Masterchef Türkiye'nin 34. bölümünde ana kadroya dahil olan 8. isim belli oldu. Şeflerin verdiği karara göre geçtiğimiz sene yarışmaya katılan ve erken veda eden Burcu Önal, Masterchef'in ana kadrosuna dahil olmayı başardı. Peki, Burcu Önal kimdir, ne işe yapar? Burcu Önal aslen nereli? İşte, Masterchef Burcu'nun merak edilen biyografisi:


Burcu Önal Kimdir?

Aşçılık mesleğiyle uğraşan Burcu Önal, aslen Diyarbakırlıdır. 34 yaşındaki Burcu Önal, ilk turda gemide garsonluk yaptığını sonrasında ise yemek eğitmenliğine geçtiğini söylemişti. Uzakdoğu mutfağını çok sevdiğini söyleyen Burcu, ilk turda Asya'ya özgü kıyafetler giyerek yarışmaya katılmıştı.


Burcu Önal'ın Masterchef Yolculuğu

Asya mutfağıyla yakından ilgilenen Burcu Önal, ilk turda şefler için Çin mantısı hazırladı. Şefler yarışmacının tabağını beğenerek bir üst tura çıkmaya hak kazandığını belirtti. Üçlü düellolarda Mahsun, Selçuk ve Burcu eşleşmesi yapıldı. Yarışmacılardan kabak çiçeği dolması hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda rakiplerini geride bırakan ve bir üst tura çıkmaya hak kazanan yarışmacı, Burcu Önal oldu. Masterchef'in 34. bölümünde yarışmacılardan Osmanlı mutfağına özgü terkib-i çeşidiye hazırlamaları istendi. En iyi tabakları hazırlayan yarışmacılar ana kadroya girebilmek için tekrar mücadele etti. Bu kez yarışmacılardan fıstık ezmesini kullanarak bir yaratıcılık tabağı hazırlamaları istendi. Burcu Önal hazırladığı tabakla şeflerin beğenisini kazandı ve ana kadroya dahil oldu.


INSTAGRAM'DA BURCU ÖNAL

Instagram'da yaklaşık 14,9 bin takipçisi olan Burcu Önal, hesabında hem kendi fotoğraflarını, hem de hazırladığı yemeklerin fotoğraflarını takipçileriyle paylaşıyor.


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!