ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MASTERCHEF 2021 YARIŞMACILARI VE BİYOGRAFİLERİ MASTERCHEF BURCU ÖNAL CANLI BİYOGRAFI

MASTERCHEF BURCU ÖNAL CANLI BİYOGRAFI

Masterchef Türkiye'ye 6. olarak veda eden isim, Burcu oldu. Peki, Masterchef Burcu Önal kaç yaşında ve aslen nereli? Burcu Önal'ın mesleği ne? İşte, Masterchef Burcu Önal'ın merak edilen biyografisi:
Masterchef Burcu Önal Kimdir? Burcu Önal Kaç Yaşında, Nereli?

2 Ocak Pazar günü Masterchef Türkiye'de büyük bir eleme oyunu oynandı. Burcu, Hasan ve Tahsin arasında gerçekleşen oyunda, yarışmaya 6. olarak veda eden isim Burcu oldu. Peki, Masterchef Burcu kimdir? İşte, detaylar:


Burcu Önal Kimdir?

Aşçılık mesleğiyle uğraşan Burcu Önal, aslen Diyarbakırlıdır. 34 yaşındaki Burcu Önal, ilk turda gemide garsonluk yaptığını sonrasında ise yemek eğitmenliğine geçtiğini söylemişti. Uzakdoğu mutfağını çok sevdiğini söyleyen Burcu, ilk turda Asya'ya özgü kıyafetler giyerek yarışmaya katılmıştı.


Burcu Önal'ın Masterchef Yolculuğu

Asya mutfağıyla yakından ilgilenen Burcu Önal, ilk turda şefler için Çin mantısı hazırladı. Şefler yarışmacının tabağını beğenerek bir üst tura çıkmaya hak kazandığını belirtti. Üçlü düellolarda Mahsun, Selçuk ve Burcu eşleşmesi yapıldı. Yarışmacılardan kabak çiçeği dolması hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda rakiplerini geride bırakan ve bir üst tura çıkmaya hak kazanan yarışmacı, Burcu Önal oldu. Masterchef'in 34. bölümünde yarışmacılardan Osmanlı mutfağına özgü terkib-i çeşidiye hazırlamaları istendi. En iyi tabakları hazırlayan yarışmacılar ana kadroya girebilmek için tekrar mücadele etti. Bu kez yarışmacılardan fıstık ezmesini kullanarak bir yaratıcılık tabağı hazırlamaları istendi. Burcu Önal hazırladığı tabakla şeflerin beğenisini kazandı ve ana kadroya dahil oldu.


Burcu Elendi Mi?

Masterchef'te bu hafta eleme oyunu Hasan, Burcu ve Tahsin arasında gerçekleşti. Hazırlanan yemekler, şeflerin beğenisine sunuldu. Şeflerin verdiği puanlardan sonra Hasan 36, Burcu 27 ve Tahsin 45 puan aldı. Rakiplerinin gerisinde kalan Burcu Önal, Masterchef'i 6. olarak tamamladı.


INSTAGRAM'DA BURCU ÖNAL

Instagram'da yaklaşık 122 bin takipçisi olan Burcu Önal, hesabında hem kendi fotoğraflarını, hem de hazırladığı yemeklerin fotoğraflarını takipçileriyle paylaşıyor.


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!