ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MASTERCHEF 2021 YARIŞMACILARI VE BİYOGRAFİLERİ MASTERCHEF SERGEN ÖZEN KİMDİR? SERGEN ÖZEN KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

MASTERCHEF SERGEN ÖZEN KİMDİR? SERGEN ÖZEN KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Masterchef 2021'de ana kadroya dahil olan 16. isim Sergen Özen oldu. Peki, Sergen Özen kimdir, kaç yaşında ve mesleği ne? İşte, Sergen Özen'in biyografisi:
Masterchef Sergen Özen Kimdir? Sergen Özen Kaç Yaşında, Nereli?

Masterchef 2021'de ana kadroya dahil olan 16. isim belirlendi. Yarışmacılar ana kadroya girebilmek için büyük bir mücadele verdi. Gecenin sonunda rakiplerini geride bırakarak ana kadroya dahil olan 16. isim sempatik tavırlarıyla dikkatleri üzerine çeken Sergen Özen oldu. Peki, Sergen Özen kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? İşte, Sergen Özen'in merak edilen biyografisi:

Sergen Özen Kimdir?

Aslen Tekirdağlı olan Sergen Özen, 25 yaşındadır. Otelcilik lisesinden mezun olan Masterchef Sergen, 9 yıldır aşçılık mesleği ile uğraşmaktadır. Köftecilik üzerine dükkanı olan Sergen Özen, geçtiğimiz sene de yarışmaya katılmıştır. Ancak yemeğine sos eklemeyi unuttuğu için eleme turundan geçememiştir. Bu sene ise geçen sezonki hatayı yapmayacağını ve yarım kalan hesabı kapatacağını söyledi.

Sergen Özen'in Masterchef Yolculuğu

Sergen, ilk turda mantarlı kuzu eti ve demi glace sos hazırladı. Şeflerden 3 evet alarak bir üst tura yükseldi. İkinci turda Görkem, Yasemin ve Sergen eşleşmesi yapıldı. Yarışmacılardan soğan çorbası hazırlamaları istendi. Ana kadro seçmelerinde ise yedeklere kalan yarışmacı, Masterchef'in 16. koltuğuna oturmak için büyük bir mücadele verdi. Yarışmacılardan ilk turda dalyan köfte hazırlamaları istendi. En iyi köfteyi hazırlayan yarışmacılar final turuna çıktı. Final turunda yarışmacılardan kavunun başrolde olduğu yaratıcı bir yemek hazırlamaları istendi. Hazırladığı tabakla rakiplerini geride bırakan Sergen Özen, Masterchef 2021'in 16. yarışmacısı olarak seçildi.

INSTAGRAM'DA SERGEN ÖZEN

Instagram hesabında hem kendi fotoğraflarını, hem de yarışma videolarını paylaşan Sergen Özen'in yaklaşık 94 bin takipçisi vardır.


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!