ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MASTERCHEF 2021 YARIŞMACILARI VE BİYOGRAFİLERİ MASTERCHEF TUNAHAN AK KİMDİR? TUNAHAN AK NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

MASTERCHEF TUNAHAN AK KİMDİR? TUNAHAN AK NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Masterchef 2021'de ana kadroya dahil olan 5. isim belli oldu. Masterchef Tunahan Ak kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, mesleği ne? İşte, Masterchef Tunahan'ın merak edilen biyografisi:
Masterchef Tunahan Ak Kimdir? Tunahan Ak Nereli, Kaç Yaşında?

Masterchef 2021'de ana kadro seçmeleri devam ediyor. Büyük mücadelenin ardından Masterchef 2021 ana kadrosuna dahil olan 5. isim de belli oldu. Şeflerin verdiği karara göre bu senenin en renkli yarışmacılarından biri olan Tunahan Ak, ana kadroya dahil olmayı başardı. Peki, Masterchef Tunahan kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte, Tunahan Ak'ın merak edilen biyografisi:

Tunahan Ak Kimdir?

Masterchef 2021'in en genç yarışmacılarından biri olan Tunahan Ak, 19 yaşındadır. Yarışmaya İstanbul'dan katılan Tunahan, aşçılık lisesinden mezun olmuştur. Bolu'da 4 sene yatılı okuyan Tunahan, 1,5 yıldır Kadıköy'de çikolata imalathanesinde çalışmıştır. Esprili tavırları ile dikkatleri üzerine çeken Tunahan, hayatında bir değişiklik istediği için yarışmaya katıldığını belirtmiştir.

Tunahan Ak'ın Masterchef Yolculuğu

İlk turda tatlı patates yatağında bonfile hazırlayarak şeflerin beğenisine sunan Tunahan Ak, şefleri gülme krizine soktu. Şeflerin verdiği kararla bir üst tura çıkmaya hak kazandı. İkinci turda Azade ve Mehmet ile eşleşen Tunahan, bir üst tura çıkmak için kabak çorbası yemeği hazırladı. Şeflerin verdiği kararla rakiplerini geride bırakarak üst tura yükseldi. Ana kadro seçmelerinde barbunyalı profiterol yaparak Masterchef 2021'in ana kadrosuna dahil olmayı başardı.

Masterchef Tunahan Elendi Mi?

Masterchef'in 71. bölümünde, Tunahan, Ateş, Hasan, Burcu, Mustafa ve Azize eleme potasına girdi. İlk turda yarışmacılardan pirinç kullanarak yaratıcı bir tabak hazırlamaları istendi. Hasan, Burcu ve Azize potadan çıkmayı başardı. Tunahan, Ateş ve Mustafa, Mehmet Şef'in imza yemeği olan 'Gece gibi siyah' tabağını hazırladı. Rakiplerinin gerisinde kalarak yarışmaya veda eden isim Tunahan oldu.


Tunahan vedasında 'Herkese sesleniyorum, gençlere şans versinler ve o şans verildiğinde neler yapabileceklerini izlesinler.' dedi. 

INSTAGRAM'DA TUNAHAN AK

Instagram hesabında yaklaşık 256 bin takipçisi olan Tunahan Ak, bu senenin en çok takip edilen yarışmacılarından biri olmayı başardı. Esprili paylaşımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Masterchef Tunahan, Instagram hesabında yarışmadaki videoları ve kendi fotoğraflarını paylaşıyor.


Masterchef yemekleri ve masterchef 2021 kadrosuna göz atmayı unutmayın.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!