ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MASTERCHEF 2021 YARIŞMACILARI VE BİYOGRAFİLERİ MASTERCHEF HAMZA MERCİMEK KİMDİR? HAMZA MERCİMEK KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

MASTERCHEF HAMZA MERCİMEK KİMDİR? HAMZA MERCİMEK KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Masterchef 2021'in ana kadrosuna dahil olan Hamza Mercimek kimdir? Masterchef Hamza kaç yaşında ve aslen nereli? Hamza Mercimek'in mesleği ne? İşte, Masterchef Hamza Mercimek'in merak edilen biyografisi:
Masterchef Hamza Mercimek Kimdir? Hamza Mercimek Kaç Yaşında, Nereli?

Masterchef 2021'in ana kadro seçmeleri hız kesmeden devam ediyor. Yarışmacılar ana kadroya dahil olabilmek için, kıyasıya mücadele ediyor. Masterchef 2021'in 33. bölümünde ana kadroya dahil olan 7. isim de belli oldu. Şeflerin verdiği karara göre Hamza Mercimek, ana kadroya dahil olmayı başardı. Peki, Hamza Mercimek kimdir, aslen nereli, mesleği ne? İşte, Hamza Mercimek hakkında merak edilenler:


Hamza Mercimek Kimdir?

Yarışmaya İstanbul'dan katılan Masterchef Hamza, 24 yaşındadır. Aslen Bolu Mengenli olan yarışmacı, Karaköy'de özel bir restoranda çalışıyor. Ailesinin tümünün yemekle uğraştığını belirten Hamza Mercimek, yarışmaya kendini ispatlamak için katılmış. 


Hamza Mercimek'in Masterchef Yolculuğu

Hamza mercimek, Masterchef 2021'in ilk turunda damla sakızlı levrek buğulama yemeği hazırladı. Şeflerden 3 evet alan yarışmacı, bir üst tura çıkmaya hak kazandı. Üçlü düellolarda Şükrü ve Mehmet ile eşleşen Hamza, hazırladığı karnıyarık ve pirinç pilavı ile bir üst tura çıkmaya hak kazandı. Masterchef'in 33. bölümünde şefler, yarışmacılardan deniz mahsullü niyokki hazırlamalarını istedi. En iyi tabağı hazırlayan yarışmacılardan, yeni dünyanın başrolde olduğu yaratıcılık yemeği hazırlamaları istendi. Günün sonunda rakiplerini geride bırakarak ana kadroya çıkmayı başaran isim, Hamza Mercimek oldu.


Masterchef Hamza Elendi Mi?

Masterchef'in 77. bölümünde Hamza, Hasan, Burcu, Sergen, Emre ve Mustafa eleme oyunu için mutfağa girdi. İlk turda yarışmacılardan çam fıstığı kullanarak yaratıcı bir tabak hazırlamaları istendi. Burcu, Sergen ve Hasan ilk turu geçerken, Emre Mustafa ve Hamza tekrar mutfağa girdi. Danilo Şef'in imza yemeği olan arancino hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda rakiplerinin gerisinde kalarak yarışmaya veda eden isim, Hamza oldu.


INSTAGRAM'DA HAMZA MERCİMEK

Instagram hesabında yaklaşık 26 bin takipçisi bulunan Hamza Mercimek, sosyal medyada kendi fotoğraflarını ve hazırladığı yemekleri paylaşıyor.


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!