ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MASTERCHEF 2021 YARIŞMACILARI VE BİYOGRAFİLERİ MASTERCHEF HASAN BİLTEKİN CANLI BİYOGRAFİ: 2. FİNALİST

MASTERCHEF HASAN BİLTEKİN CANLI BİYOGRAFİ: 2. FİNALİST

Masterchef Türkiye'nin 2. finalisti Hasan oldu. Peki, Hasan Biltekin kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? İşte, Masterchef Hasan'ın merak edilen biyografisi:
Masterchef Hasan Biltekin Kimdir? Hasan Biltekin Kaç Yaşında, Mesleği Ne?

Masterchef Türkiye hız kesmeden devam ederken, ana kadroya dahil olan 10. isim de belli oldu. Ana kadro seçmelerinde büyük bir mücadele veren Hasan Biltekin, Masterchef 2021'in ana kadrosuna girmeyi başardı. İzleyiciler, 'Hasan Biltekin kimdir, nereli ve mesleği ne?' gibi soruları aramaya başladı. İşte, Hasan Biltekin'in merak edilen biyografisi:

Hasan Biltekin Kimdir?

Aslen Nevşehir'li olan Hasan Biltekin, 27 yaşındadır. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ÜSET Meslek Yüksek Okulu'ndan mezun olan Hasan, bu senenin iddialı isimleri arasında yer alıyor. Liseden beri yemek sektörüyle uğraştığını söyleyen Masterchef Hasan, Nevşehir Belediyesporun mutfağında şeflik yapmaktadır. Bugüne kadar farklı farklı yemek yarışmalarına katılan Hasan'ın madalyaları ve kupaları vardır. Geçtiğimiz sene Masterchef Türkiye yarışmasına katılan Hasan 3 evet almasına rağmen, annesinin rahatsızlığı nedeniyle yarışmadan ayrılmak zorunda kalmıştır.

Hasan Biltekin'in Masterchef Yolculuğu

İlk turda piramit tavuk yemeği hazırlanan Hasan, Somer şeften hayır oyu almıştır. Mehmet ve Danilo şefin evet oyu vermesiyle bir üst tura çıkmaya hak kazanmıştır. Üçlü düellolarda Yiğit ve Oğuzhan ile eşleşmiş ve balık çorbası hazırlamıştır. Şeflerin verdiği kararla rakiplerini geride bırakarak bir üst tura çıkmıştır.

Masterchef Türkiye'nin 36. bölümünde yarışmacılardan astarlı sütlaç yapmaları istendi. En iyi tabakları hazırlayarak ana kadroya bir adım daha yaklaşan yarışmacılar Hasan, Azize ve Samet oldu. Şefler, 3 yarışmacıdan da içinde demirhindi kullanılan bir yaratıcılık tabağı hazırlamalarını istedi. Hasan demirhindili bonfile, Azize demirhindili kebap ve Samet demirhindili balık yemeği hazırladı. Gecenin sonunda hazırladığı tabakla ana kadroya girmeyi başaran isim Hasan Biltekin oldu.

 • 12 Ocak: Hasan ve Tahsin arasında gerçekleşen büyük oyun sonrasında, Hasan 72, Tahsin 69 puan aldı. Böylece Hasan, ikinci finalist oldu.
 • 10 Ocak: Final koltuğuna oturan 3. isim Hasan oldu.
 • 4 Ocak: Hasan, 53 puanla rakiplerini geride bırakarak ilk dörde girmeyi başardı ve 2. ceketin sahibi oldu.
 • 2 Ocak: Hasan, 36 puan alarak eleme potasından çıkmayı başardı.
 • 28 Aralık: Masterchef ödül oyununu kazanan, Hasan ve Barbaros ikilisi oldu.
 • 27 Aralık: Bu haftanın mavi takım kaptanı Eren, kırmızı takım kaptanı ise Hasan olarak belirlendi.
 • 22 Aralık: Haftanın 2. dokunulmazlığını, kırmızı takım kaybetti. Hasan, 2. eleme adayı olarak seçildi.
 • 9 Aralık: Haftanın son dokunulmazlığını 24-11 üstünlükle Hasan'ın kaptanlığındaki mavi takım kazandı.
 • 8 Aralık: İkinci dokunulmazlığı kırmızı takım kazandı. Mavi takımın oynadığı bireysel dokunulmazlık oyununun kazananı ise Hasan oldu.
 • 7 Aralık: Haftanın ilk dokunulmazlık oyununu, Hasan'ın kaptanlığındaki mavi takım kazandı.
 • 6 Aralık: Kaptanlık oyunu için yarışmacılardan dürüm hazırlamaları istendi. En iyi dürümü hazırlayan ve mavi takım kaptanı olan isim, Hasan olarak seçildi. Hasan, kırmızı takım kaptanı olarak Mert'i seçti. Kaptanlar düellosunun kazananı da Hasan oldu.
 • 5 Aralık: Eleme potasına giren Hasan, avokado tarifleri yarışmasında rakiplerinden daha iyi tabak çıkararak potadan kurtuldu. 
 • 30 Kasım: Haftanın ilk dokunulmazlığını kaybeden mavi takım, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Hasan, rakiplerini geride bırakarak bireysel dokunulmazlığı kazandı.
 • 1 Kasım: Hasan, 'haşhaşlı tarifler' oyununda en iyi tabağı hazırlayarak Danilo Şef'e kaşık attırdı.

INSTAGRAM'DA HASAN BİLTEKİN

Instagram'da yaklaşık 302 bin takipçisi olan Hasan, hem kendi fotoğraflarını, hem de hazırladığı yemeklerin videolarını takipçileriyle paylaşıyor.


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!