ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MASTERCHEF 2021 YARIŞMACILARI VE BİYOGRAFİLERİ MASTERCHEF HASAN BİLTEKİN KİMDİR? HASAN BİLTEKİN KAÇ YAŞINDA, MESLEĞİ NE?

MASTERCHEF HASAN BİLTEKİN KİMDİR? HASAN BİLTEKİN KAÇ YAŞINDA, MESLEĞİ NE?

Masterchef 2021'de ana kadroya dahil olan 10. isim Hasan Biltekin oldu? Peki, Hasan Biltekin kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? İşte, Masterchef Hasan'ın merak edilen biyografisi:
Masterchef Hasan Biltekin Kimdir? Hasan Biltekin Kaç Yaşında, Mesleği Ne?

Masterchef Türkiye hız kesmeden devam ederken, ana kadroya dahil olan 10. isim de belli oldu. Ana kadro seçmelerinde büyük bir mücadele veren Hasan Biltekin, Masterchef 2021'in ana kadrosuna girmeyi başardı. İzleyiciler, 'Hasan Biltekin kimdir, nereli ve mesleği ne?' gibi soruları aramaya başladı. İşte, Hasan Biltekin'in merak edilen biyografisi:

Hasan Biltekin Kimdir?

Aslen Nevşehir'li olan Hasan Biltekin, 27 yaşındadır. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ÜSET Meslek Yüksek Okulu'ndan mezun olan Hasan, bu senenin iddialı isimleri arasında yer alıyor. Liseden beri yemek sektörüyle uğraştığını söyleyen Masterchef Hasan, Nevşehir Belediyesporun mutfağında şeflik yapmaktadır. Bugüne kadar farklı farklı yemek yarışmalarına katılan Hasan'ın madalyaları ve kupaları vardır. Geçtiğimiz sene Masterchef Türkiye yarışmasına katılan Hasan 3 evet almasına rağmen, annesinin rahatsızlığı nedeniyle yarışmadan ayrılmak zorunda kalmıştır.

Hasan Biltekin'in Masterchef Yolculuğu

İlk turda piramit tavuk yemeği hazırlanan Hasan, Somer şeften hayır oyu almıştır. Mehmet ve Danilo şefin evet oyu vermesiyle bir üst tura çıkmaya hak kazanmıştır. Üçlü düellolarda Yiğit ve Oğuzhan ile eşleşmiş ve balık çorbası hazırlamıştır. Şeflerin verdiği kararla rakiplerini geride bırakarak bir üst tura çıkmıştır.

Masterchef Türkiye'nin 36. bölümünde yarışmacılardan astarlı sütlaç yapmaları istendi. En iyi tabakları hazırlayarak ana kadroya bir adım daha yaklaşan yarışmacılar Hasan, Azize ve Samet oldu. Şefler, 3 yarışmacıdan da içinde demirhindi kullanılan bir yaratıcılık tabağı hazırlamalarını istedi. Hasan demirhindili bonfile, Azize demirhindili kebap ve Samet demirhindili balık yemeği hazırladı. Gecenin sonunda hazırladığı tabakla ana kadroya girmeyi başaran isim Hasan Biltekin oldu.

INSTAGRAM'DA HASAN BİLTEKİN

Instagram'da yaklaşık 10,5 bin takipçisi olan Hasan, hem kendi fotoğraflarını, hem de hazırladığı yemeklerin videolarını takipçileriyle paylaşıyor.


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!