Peynir Tabağı Nasıl Hazırlanır?

Cheese plate nedir, nasıl yapılır? Graze’in yaratıcısı Feyzan Cihan, Lezzet okurları için et tabağı, peynir tabağı, kahvaltı tabağı, klasik graze tabağı ve meze tabağı hazırlanışını anlattı. İşte, şık sunumuyla cheese plate:
Peynir Tabağı Nasıl Hazırlanır?
12 Ekim 2023, 14:55

Feyza Cihan
@grazeturkey


Sevdiklerinizle keyifli bir akşam yaşamak istiyorsunuz ama yemek yapmak zor geliyor; kolay ama lezzetli bir sunum peşindesiniz kısacası. Yeni trend “cheese plate”, hem doyurucu hem de şık görünümüyle tam aradığınız çözüm. Graze’in yaratıcısı Feyzan Cihan, Lezzet okurları için 5 ayrı konseptte, 5 ayrı tabak hazırladı. Keyfiniz bol olsun…

  1. Et Tabağı


Havuç, kereviz sapı, kuru domates, pancar, kuru elma, kuru erik, badem, turşu, kapari, siyah havuç, dip sos, zeytinli kraker, dana jambon, pepperoni, karabiberli füme et, salam, kaju.

  1. Kahvaltı Tabağı


Gravyer, rokfor, brie peyniri, salam, bal, erik, marmelat çeşitleri, yaban mersini, kruvasan, havuçlu kek, avokado sos, çilek.

  1. Peynir Tabağı


Eski kaşar, rokfor, gravyer, keçi peyniri, üzüm, kraker, kuru erik, ceviz, badem marmelat, kumkuat, yeşil zeytin. Sağlıklı peynir çeşitlerine de yer verebilirsiniz.

  1. Klasik Glaze Tabağı