Değişik Kurabiye Tarifleri: Herkesi Kendine Hayran Bırakan Denenmiş, Kolay 25 Farklı Kurabiye Tarifi

Değişik kurabiye tarifleri mi arıyorsunuz? Klasik tariflerden sıkılan için birbirinden farklı kurabiye tariflerini bir araya getirdik. İşte, tadına doyamayacağınız, beş çaylarının favorisi olacak denenmiş, nefis 25 değişik kurabiye tarifi:
Değişik Kurabiye Tarifleri: Herkesi Kendine Hayran Bırakan Denenmiş, Kolay 25 Farklı Kurabiye Tarifi
28 Eylül 2020, 18:22
Lezzet Trendleri

Çay saatlerinin en lezzetli eşlikçisi olan kurabiyeleri tatlısıyla tuzlusuyla çok seviyoruz. Ama nefis elmalı kurabiye bir yana dursun, her gün un kurabiyesi yiyecek halimiz yok. Bildiğimiz kurabiye tariflerini bir kenara bırakıp, yeni tatlar keşfetme zamanı. Misafir ağırlarken sunabileceğiniz, özel günlerde ikramlık olarak hazırlayabileceğiniz birbirinden lezzetli kurabiye tariflerini sizler için derledik. Listedeki kurabiyeleri ilham almak için kullanabilir, daha fazlasına tatlı ve tuzlu çeşitleriyle kurabiye tarifleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İşte, yeni tatlar keşfetmek isteyenler için 25 değişik kurabiye tarifi:


  1. Mısır Gevrekli Kurabiye


Mısır gevreğini bu kez kurabiye yapımında kullandık ve ortaya nefis bir sonuç çıktı. Top şeklinde sunulan mısır gevrekli kurabiyeleri, çikolata ile tatlandırmayı unutmayın.

Tarif için; Mısır gevrekli kurabiye


  1. Kakaolu Islak Kurabiye


Kim demiş şerbet yalnızca, bayram tatlılarında kullanılır diye. Klasik kakaolu kurabiyeyi şerbetle buluşturup ıslak ve ağızda dağılan kurabiyeler elde edebilirsiniz.

Tarif için; Kakaolu ıslak kurabiye


  1. İzmir Bombası


İsminden anlaşılacağı gibi İzmir'in en lezzetli tariflerinden birini sizlere sunuyoruz. İçi akışkan çikolata, dışı ise incecik hamur ile hazırlanan izmir bombasını, 30 dakika gibi kısa bir sürede sunabilirsiniz.

Tarif için; İzmir bombası


  1. Tahinli Kurabiye


Tarçınlı, kakaolu, elmalı kurabiye çeşitlerine alıştık. Ancak bir farklılık yapmak için, kahvaltı sofralarını süsleyen tahini kurabiye ile buluşturuyoruz. Yalnızca 6 malzeme ile hazırlanan tahinli kurabiye, 40 dakika içinde sofralardaki yerini alır.

Tarif için; Tahinli kurabiye


  1. Atom Kurabiye


Atom kurabiyenin adını daha önce duymuş, hiç denememiş olabilirsiniz. İçinde kuru kayısı, üzüm, fındık ve çikolata gibi birçok malzemenin kullanıldığı atom kurabiye, enerjinizi ikiye katlayacak bizden söylemesi.

Tarif için; Atom kurabiye


  1. Çubuk Kurabiye


Alışılmış yuvarlak kurabiyelerin yerini dolduracak bir tarifimiz daha var. Çubuk şekliyle sunulan, renkli şekerlemelerle sunulan çubuk kurabiye, kıtır kıtır lezzetiyle favoriniz olacak.

Tarif için; Çubuk kurabiye


  1.  Çilek Kremalı Sable Kurabiyesi


Fransız mutfağına özgü sable kurabiyesini çilek kreması ile tatlandırdık. Kıtır kurabiye hamuru, çilek kreması ve badem ile hazırlayabileceğiniz bu tarifi, özel günlerde sunabilirsiniz.

Tarif için; Çilekli sable kurabiyesi


  1. Pretzel


Alman mutfağına özgü bir lezzet olan pretzel, özellikle çay saatlerinde sunulur. İsteğe göre tatlı veya tuzlu olarak servis edilebilir. Hazırlaması ortalama 25-30 dakikadır.

Tarif için; Pretzel


  1. Çikolatalı Pizza Kurabiye