Temmuz Ayı Meyve ve Sebzeleri

Temmuz ayında hangi sebze ve meyveler tüketilir? Temmuz ayında hangi balıklar tüketilmeli? İşte, mevsimsel beslenmek isteyenler için Temmuz ayında tüketebileceğiniz sebze ve meyveler:
Temmuz Ayı Meyve ve Sebzeleri
03 Temmuz 2023, 10:00

Mevsimsel beslenmeye özen gösterenleri böyle alalım. Mevsimin en taze meyve ve sebzelerini yemeklerine katmak isteyenler için, Temmuz ayında mutfağınıza konuk olacak besinleri yazımızda derledik. Tadına doyamayacağınız yaz meyvelerinin en revaçta olduğu aydır Temmuz. Can erik bitmeye başlasa da, yerini nefis sarı erikler alır. Sıcak havalarda açlığı bastırmak için, karpuz-peynir ikilisi sofralardaki yerini alır. Mis kokulu kavunlar, tezgahın en güzel yerinde satılmaya başlanır. Kirazın en lezzetli olduğu dönemdir. Temmuz ayının sonlarına doğru şeftaliler olgunlaşmaya başlar. Temmuz ayında mevsim meyvelerinden oluşan birbirinden lezzetli reçeller hazırlanır ve mutfaklardaki yerini alır. 

Temmuz Ayı Sebzeleri Nelerdir?

 1. Domates
 2. Patlıcan
 3. Salatalık
 4. Kabak
 5. Dereotu
 6. Semizotu
 7. Bezelye
 8. Taze fasulye
 9. Bamya
 10. Mısır
 11. Kum havucu
 12. Dolmalık biber
 13. Ispanak
 14. Sivri biber
 15. Marul
 16. Çalı fasulyesi
 17. Taze barbunya

Temmuz Ayı Meyveleri Nelerdir?

 1. Kiraz
 2. Karpuz
 3. Kavun
 4. Ahududu
 5. Vişne
 6. Kayısı
 7. Mürdüm eriği
 8. Dut
 9. Şeftali

Temmuz Ayı Balıkları Nelerdir?

Temmuz ayı, balık tüketiminin en az olduğu aylardan biridir. Ancak sardalya sezonu Temmuz ayında başlar. Uskumru, trança ve orfoz balıkları tüketilebilir. Özellikle hamsi balığından uzak durulması gereken bir aydır.

Şunlara da göz atın;

 1. Karpuz nasıl seçilir?
 2. Kavun nasıl seçilir?
 3. Kiraz nasıl kurutulur?
 4. Patlıcan yemekleri
 5. Kabaklı diyet yemekleri
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo