ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER SALATAYA DAİR HER ŞEY “4 MEVSİM 114 SALATA”

SALATAYA DAİR HER ŞEY “4 MEVSİM 114 SALATA”

Türkiye’nin en kapsamlı Salata kitabı Salataya dair her şey “4 Mevsim 114 Salata”Süleyman Dilsiz imzasıyla ALFA Yayınlarından çıktı.
Salataya Dair Her Şey “4 Mevsim 114 Salata”

Günümüz insanının 4 mevsim aşkı salatanın da kitabı olur mu? diyebilirsiniz!
Mutfaklarda eskisi kadar zaman geçiremiyoruz. Sofraların esaslı assolistlerinden salatalar artık öğün olarak kurtarıcılarımızdan!
"Kılçıksız balık"&"Kahvaltıya Dair Her Şey" kitaplarının yazarı Süleyman Dilsiz, salatayı öğüne dönüştüren tarifleriyle Anadolu’nun yerel ve dünyanın farklı tatlarını salatayla buluşturuyor.

Salatanın kitabı:
• Ege otlarından yeşilliklere, meyvelerden sebzelere, çeşitli baharatlardan tohum ve çekirdeklere, peynirlere birçok malzemeye salatada sağlıklı yeni roller biçiyor.

• Yerel malzemeleri ön planda tutarak, her malzemeyi mutlak mevsiminde, salata malzemelerinin eşlikçi tatlarını tanıtıp kullanıyor.

• Sofrada salata görgüsünden, salata malzemelerinin temizlenmesinden saklanmasına, pişirilmesine, yağlarından, tuzuna, ekşilerinden sirkesine kadar birçok şeyi sorgulayıp uygulayarak paylaşıyor.

• Kitaptaki tariflerin “vegan, vejetaryen, paleo, pegan” beslenme tarzlarına, “gluten, fruktoz, laktoz, sorbitol” intoleranslarını dikkate alarak “doyumluk, garnitür, atıştırmalık ve tatlı” salatalar olarak sınıflandırıyor.

“Salataya Dair Her Şey” olan bu kitap, tarifleriyle damaklarda özgün tatlar sunduğu kadar, akla gelmeyen malzemelerle salatada keşfe de zorluyor. Ezberlerimizi bozarak!
Salataya dair aklınıza gelebilecek her şeyiyle!
4 mevsimden 114 salata ve 56 sos tarifleriyle!


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!