ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER YANINA NE GİDER? TAZE FASULYENİN YANINA NE GİDER: 14 TAMAMLAYICI TARİF

TAZE FASULYENİN YANINA NE GİDER: 14 TAMAMLAYICI TARİF

Taze fasulye hangi yemeklerle sunulur? Taze fasulyenin yanına ne gider? İşte, taze fasulyenin lezzetini ikiye katlayacak pratik ve tamamlayıcı 14 tarif:
Taze Fasulyenin Yanına Ne Gider: 14 Tamamlayıcı Tarif

Türk mutfağının en sevilen lezzetlerinden biri olan zeytinyağlı taze fasulye, kıymalı ve etli versiyonlarıyla da sunulur. Özellikle yaz mevsiminde yetişen bu sebze, kış içinde kavanozlara doldurularak da saklanabilir. Eğer taze fasulye ile nefis bir menü oluşturmak istiyorsanız, fakat yanında ne çıkaracağınızı bilemiyorsanız, doğru yerdesiniz. Taze fasulyenin yanına çok yakışacak, bu lezzeti ikiye katlayacak pratik tariflerimizi sizler için derledik. İşte, taze fasulyeye çok yakışan 14 nefis tarif:


Eğer taze fasulyeye geçmeden önce midenizi rahatlatmak ve sıcak bir başlangıç yapmak isterseniz, yayla çorbasına sofralarınızda büyükçe bir yer açın.


'Taze fasulye güzel ama tek başına bizi doyurmaz.' diyenler için, bulgur pilavı tarifini öneriyoruz. Birlikte hem uyumlu, hem de doyurucu bir menü oluşturan bulgur pilavını, sebzelerle zenginleştirebilirsiniz.


Pilav yerine daha yöresel tatlar isteyenler için, cevizli erişte tarifimiz var. Hazır eriştenin haşlanmasıyla hazırlanan bu yemeği, parmesan peyniri ile zenginleştirebilirsiniz.


Taze fasulyenin yanında sunabileceğiniz yemeklerden biri de, salçalı makarnadır. Ekonomik ve pratik bir tarif olan salçalı makarna, ortalama 25 dakika içinde sofralardaki yerini alır.


Elma ve kereviz ile hazırlanan bu salata, hafifliği ile her zevke hitap eder. Fasulyenin yanında sindirimi rahatlatmak için bir şeyler hazırlamak istiyorsanız, elmalı kereviz salatasına mutlaka göz atın. 


Nar, kinoa, hellim peyniri ve ceviz ile hazırlanan bu salata, yüksek oranda vitamin ve mineral içerir. Yemeğin tadını bastırmadan hafif bir şekilde eşlik etmenizi sağlar.


Rokfor peyniri, portakal, ceviz ve Akdeniz yeşillikleri ile hazırlanan bu salata, düşük kalorisiyle diyet listeleri için de uygundur. Ana yemeğin yanında sunulabilir.