ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER YANINA NE GİDER? PATATES PÜRESİ YANINA NE GİDER: 13 TAMAMLAYICI TARİF

PATATES PÜRESİ YANINA NE GİDER: 13 TAMAMLAYICI TARİF

Patates püresinin yanına ne gider? Patates püresi hangi yemekle birlikte sunulur? İşte, patates püresinin lezzetini ikiye katlayacak 13 farklı ve pratik tarif:
Patates Püresi Yanına Ne Gider: 13 Tamamlayıcı Tarif

Patates püresi, Türk mutfağının en kolay tariflerinden biridir. Patateslerin kaynar suda haşlanması ve ezilmesiyle hazırlanır. Ortalama 20 dakika içinde hazırlanan bu lezzet, genellikle et yemeklerinin yanında yardımcı olarak sunulur. Hafif olduğu için diyet listelerine eklenmesi de uygundur. 

Patates Püresinin Yanına 13 Tamamlayıcı Tarif


Patates ve patlıcanın uyumunu bilmeyen yoktur elbet. Patates püresini nefis bir ana yemekle sunmak istiyorsanız, kolayca hazırlanan patlıcan kebabı tarifini deneyebilirsiniz.


Patates püresi denildiğinde ilk akla gelen tariflerden biri de klasik köftedir. 20-25 dakikada hazırlanan köftenin porsiyonu, yaklaşık 200 kaloridir.


Patates püresi, sote yemeklerinin yanına çok yakışır. Yalnızca 7 malzemeden oluşan mantar sote hem lezzetli, hem de doyurucu bir menü hazırlamak isteyenler için idealdir.


Mantar yerine et yemeklerine yer vermek isteyenler için önerimiz güveçte et sotedir. İsteğe göre dana veya kuzu eti kullanılabilir. 


Yapımında 3 farklı peynir kullanılan mac and cheese, bir makarna çeşididir. Özellikle hafif bir menü oluşturmak isteyenler, mac and cheese'i patates püresi ile birlikte servis edebilir.


Kalabalık sofraların favori tariflerinden biri olan karnıyarık, patlıcanların ikiye bölünüp kıymalı harç ile doldurulmasıyla hazırlanır. Üzeri domates ve biber ile zenginleştirilebilir.


Dana ve koyun kıymasıyla hazırlanan dalyan köfte, en farklı köfte çeşitlerinden biridir. Domates sos ve patates püresi ile birlikte sunulur. Dilimlenerek servis edilir.