ANASAYFA SÖYLEŞİLER KORKMAZ MUTFAK EŞYALARI

KORKMAZ MUTFAK EŞYALARI

Lezzete Zarafeti Ekledik

Lezzet konusundaki uzmanlığına porseleni de ekleyerek lezzet ve zarafeti bir arada sunan Korkmaz Mutfak Eşyaları’nın Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Korkmaz, 2013 hedeflerini anlattı. Porselen de de iddialı olduklarının altını çizdi.

1972’den bu yana paslanmaz çelik mutfak eşyaları ve elektrikli ev aletleri üreten Korkmaz, geçen zaman diliminde yüksek teknolojisiyle üretim kapasitesini arttırarak şimdiler de porselen üretimine başladı. Üretiminin ana hedefinde insan sağlığını ön planda tutan Korkmaz Mutfak Eşyaları’nın Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Korkmaz, porselen sektörüne girişlerini ve Korkmaz’ın gelecek hedeflerine yönelik sorularımızı yanıtladı.

Çelik mutfak eşyaları üreten Korkmaz’ın, porselen üretimine geçişi nasıl oldu?
Korkmaz olarak, lezzet konusundaki uzmanlığımıza porseleni de ekleyerek lezzeti ve zarafeti bir arada sunmaya başladık. Porselen yemek takımı alanında birbirinden şık 45 farklı koleksiyon tasarladık. Bone Selection koleksiyonu ile uzun ömürlü kullanımı garanti ediyoruz. Korkmaz Bone Selection porselen yemek takımları, özel formüllü porselen hamuru sayesinde ışık geçiren saydamlıkta, ince ve hafif olarak üretildi. Kir ve leke barındırmayan pürüzsüz yapı, porselenlerimizin uzun yıllar yepyeni görünmesini sağlıyor.

Korkmaz’ı diğer kuruluşlardan ayıran özellik nedir?
Korkmaz olarak 40 yıllık tecrübemizi markasına yansıtan, kalite, tasarımve yenilikçiliği ile bilinen, geleneksel çizgileri modern pişirme gereçleri ile lezzetli yemeklere dönüştüren ürünler sunan bir markayız. Markamızın odaklanmış olduğu uzmanlık alanı pişirme gereçleri üretmek. Üretirken esas olarak amacımız lezzetli yemekler pişirilebilecek, sağlıklı malzemelerden yapılmış, yüksek kaliteli ürünler geliştirmek. Seçtiğiniz pişirme gerecinin özellikleri yemeğe lezzet katmada büyük etkendir. Bu sebeple biz kullandığımız 18/10 Cr-Ni hammadde ve taban teknolojisindeki solar base sistemi ile sağlıklı ve lezzetli yemekler pişirilebilecek mutfak eşyaları üretmeye devam ediyoruz.

Yurt içi ve yurt dışı pazar payınız nedir?
Yüzde 100’ü kendi markamız Korkmaz olarak 60 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Amerika kıtasından Güney Kore’ye uzanan geniş bir coğrafyada ürünlerimizi tüketicilere ulaştırıyoruz. Bu ülkelere örnek olarak ABD, Kanada, Almanya, Fransa, İtalya, Belçika, Suudi Arabistan, Kuveyt, İran, Mısır, Güney Kore ve Güney Afrika’yı sayabiliriz. Son olarak da Güney Amerika’nın kuzey kıyısında yer alan Surinam’a ihracata başladık. Çelik tencerede yüzde 40 pazar payına sahip olan Korkmaz, yurt dışında ise ülkelere göre değişkenlik gösteren bir pazar payına sahip.

Müşteri memnuniyeti ve satış sonrası konularında nasıl bir yol izliyorsunuz?
Korkmaz markası olarak başlıca amacımız; müşterilerimizin sağlığını koruyan, beklentilerini ve gereksinimlerini karşılayan ürünler üretmektir. Bunun yanında çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın memnuniyetini ön planda tutarak, istihdam yaratan, ülkemize kazanç sağlayan, tüm kaynakları en verimli biçimde kullanan bir kuruluş olmaktır. Müşteri odaklı süreç yaklaşımımızın ve sürekli iyileştirme prensibimizin gereği, ürünlerimizi, kullanım amacı ve ruhsat mecburiyetlerine uygun, güvenilir, kalite ve etkinlik açısından risk oluşturmayacak şekilde üretmek amacıyla ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemini uygular ve sistemimizi sürekli iyileştiririz.

Korkmaz’ın kalite ve başarı politikası nedir?
Korkmaz’ın başarısının temelinde, 40 yıllık uzmanlaşmış bir tecrübe ve ödün verilmeyen kalite anlayışı yatıyor. Üretimin her aşamasında, tasarımdan hammadde seçimine, üretim bandından paketlemeye kadar tüm detaylarda kalite vazgeçilmez bir unsur olarak öne çıkıyor. Korkmaz ISO 9001 üretim kalitesi, CE, GS, TSE kalite kontrol sistemleri ile uluslararası standartlara uygun olarak devamlı kontrol altında tutuluyor.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!