ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER BU YENİ YIL HEDİYELERİ MUTFAĞIN ŞEFLERİ İÇİN!

BU YENİ YIL HEDİYELERİ MUTFAĞIN ŞEFLERİ İÇİN!

Yeni yıl herkes için yeni umutlar, hayaller planlar demek.
Bu yeni yıl hediyeleri mutfağın şefleri için!

Yeni yıl herkes için yeni umutlar, hayaller planlar demek. Ancak kabul edelim ki yeni yıl hediyeleri hepimiz için önemli. Her birimiz bizim için düşünülmüş, yaşantımızda bir yer edinecek, meraklarımıza uygun hediyelere seviniyoruz. Özel ilgi alanlarımıza uygun bir hediye aldığımızda hediyeye sevinmek için Oscarlık bir oyunculuk yapmak zorunda da kalmıyoruz. Bu nedenle siz de karşınızdakine hediye alırken onun merakına, ilgisine, hobisine, onu ne kadar mutlu edeceğine mutlaka dikkat etmelisiniz. Biz bu yazımızda mutfak tutkunlarının gözlerinin içini parlatacak birkaç tavsiyede bulunacağız. Gerçi biliyoruz gerçek bir mutfak aşığına kaşık bile alsanız çok sevinir ama siz yine de onu ne kadar düşündüğünüzü çok daha iyi bir şekilde göstermenin yollarını bulabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen aşağıda sizin için harika önerilerimiz var.

 

Hep değişecektir ama bir türlü sıra gelmez.

 

Yani yıl yenilik demek! İnsan kendiyle birlikte bazen eski ne varsa değiştirmek istiyor. Ancak çoğu zaman bunu yapamıyor. Bu kural özellikle de en çok kullandığımız, her gün elimizin altında duran mutfak gereçlerinde böyle oluyor. Mesela tavalar… Elimize tavamızı her aldığımızda artık bu tavayı değiştirmenin vakti geldi diye düşünürüz ama her şeye sıra bulup o tavaya bulamayız. Muhtemelen sizin hediye almak için tüm opsiyonları düşündüğünüz mutfak aşığı da bunu yaşıyor. Bu nedenle ona bu yılbaşında bir sürpriz yapın ve onu hediyenizle hem büyük bir yükten kurtarın hem de onu ne kadar düşündüğünüzü bir kez daha hatırlatın. Yeni bir tava seti için Tefal Tava Seti doğru seçim olacaktır. Çeşit çeşit Tefal Tava Setleri hem bütçenize uygun seçeneklerle dolu hem de birbirinden şık tasarımlara sahip. Yeni yılın ilk sabahında bu tava setinden bir parçaya kırılmış lezzetli bir yumurta yemek güzel olmaz mı?

 

Listeye bir ilave daha! Korkmaz Tencere Seti

 

Yukarıda belirttiğimiz nedenler tencere setleri için de geçerlidir. O tencereler bir alınır, sonsuza kadar kullanılır. Her mutfak tutkunu yeni ve şık bir tasarıma sahip tencere seti gördüğünde içini şöyle bir geçirir ama ‘Ne gereği var, var tenceremiz’ deyip yoluna gözünde bir damla yaşla devam eder. Siz Korkmaz Tencere Seti ile bu kaderi  değiştirebilir, yeni yıla yaraşır, yepyeni bir soluk kazandırabilirsiniz. Hem bu mutfak aşığının mutfağına dört elle sarılması ve size tencere tencere yemek yapmasıyla da sonuçlanır.

 

Bırakın mutfağı birbirine karıştırsın!

 

Eğer karşınızda hafif ustalaşmaya başlamış bir mutfak tutkunu varsa elinin altındaki aletler ona yavaş yavaş yetersiz gelmeye başlayacaktır. Kısa sürede daha fazlasını isteyecek, yapmak istediği yemekleri, tarifleri daha hızlı bir şekilde yapmak isteyecektir. O halde siz de ona bu konuda yardımcı olabilirsiniz. Onun bu yeteneğini ve azmini gördüğünüzü ona anlatmanın en iyi yolu gelişimini tatlı bir hediyeyle taçlandırmak olur. Mesela ona hediye edeceğiniz bir Tefal MasterBlend Activflow blender seti ile mutfağı birbirine karıştırması için onu yüreklendirebilirsiniz. Ne olabilir ki? Sizin için yapılmış, kekleri, börekleri, kurabiyeleri yer, dünyanın en tatlı yeni yıl hediyesini almış olmanın huzurlu mutluluğunu yaşarsınız.

 

Bir kahvenin kırk yıl hatırı var!

 

O halde yeni yılda en sevdiğiniz kişiye bu mesajı kendiliğinden ulaştıracak bir hediye harika bir fikir olabilir. Çift hazneli Arçelik Telve Türk Kahvesi Makinesi size aradığınız tatlı sohbetlerle dolu bir yıl yaşatacak üstelik. Şöyle karşılıklı köpüklü bir kahve içerken, aklınıza gelecek her türlü konudan keyifle konuşabileceğiniz biriyse hediye almak istediğiniz kişi, tam aradığınız hediye bu. Siz sohbeti ısıtmaya başlayın, kahvenizi ve suyunu koyduktan sonra Arçelik Telve Türk Kahvesi Makinesine kahvenizi kolayca hazırlayacak. Geriye sadece köpüğünden alıp, sohbetinize devam etmek kalacak. Yeni bir yıl için güzel bir plan daha! 


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!