ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MASTERCHEF 2020'DEN AKILDA KALANLAR

MASTERCHEF 2020'DEN AKILDA KALANLAR

Masterchef 2020'nin en önemli tarifleri nelerdir? Masterchef 2020'De neler yaşandı? Hangi yarışmacıların elenmesi sürpriz oldu? İşte, Masterchef 2020'den akılda kalanlar:
Masterchef 2020'den Akılda Kalanlar

Jüriliğini Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu'nun üstlendiği Masterchef Türkiye yarışmasının başlamasına sayılı günler kaldı. Yeni sezon başlamadan önce Masterchef 2020'de yaşanan olayları, yapılan en önemli tarifleri ve Masterchef 2020 yarışmacıları hakkında merak edilenleri sizler için derledik. İşte, Masterchef'ten akılda kalanlar;


Masterchef Şampiyonları Kimler Oldu?

Geçtiğimiz sezonlarda Masterchef 2018 şampiyonu Uğur Kardeş, Masterchef 2019 şampiyonu ise Cemre Uyanık olmuştu. Geçen sene yarışmaya damgasını vuran yarışmacılar arasından sıyrılarak finale kalan ikili Barbaros Yoloğlu ve Serhat Doğramacı olmuştu. Final gecesi hazırladığı yemeklerle jüriyi etkileyen Serhat Doğramacı, hayallerine ulaşarak şampiyonluk kupasını kaldırdı.


Masterchef 2020'nin En Önemli Tarifleri


Yarışmada çıkan tüm yemek tariflerini sizler için derleyip, masterchef tarifleri sayfamızda sizlerle paylaşmıştık. Bu tarifler arasında hem yarışmacılar tarafından çok sevilen, hem de izleyiciler tarafından merak edilen bazı tarifler oldu. İşte, Masterchef'in en önemli tarifleri:
Masterchef 2020'nin Sürpriz Elemeleri

Masterchef 2020 yarışmacılar, şampiyonluk için büyük bir mücadele verdi. Ancak bazı yarışmacıların elemeleri, izleyiciler için sürpriz oldu.

Balık yemekleri konusunda çok başarılı olan Duygu Acarsoy, Masterchef'in en önemli kadın yarışmacılarından biri olarak görülüyordu. Sefa ve Didem ile birlikte eleme potasına giren Duygu, şeflerin karşısına sabote edilmiş bir tabak çıkartmıştı. Şeflerin 'Önümüze bilerek kötü tabak çıkaran var mı?' sorusuna ise 'Bilerek ve isteyerek bugün kötü tabak çıkardım' cevabını vermişti. Bu nedenle yarışmadan erken ayrılan yarışmacılardan biri oldu.


Brezilyalı yarışmacı Wallison Fonseca da geçtiğimiz yıla renk katan isimlerden biriydi. Aktörlük ve oyunculuk yapan Wallison, sempatik tavırları ile izleyicilerin severek izlediği yarışmacılardan biri olmayı başarmıştı. Ana kadroya yedeklerden gelerek dahil olan Wallison, yarışmaya erken veda eden isimlerden biri oldu.


Yarışmanın ilginç isimlerinden biri olan Tanya Kilitkayalı, Masterchef'e Kıbrıs'tan katılmıştı. Sempatik tavırları ile izleyenler tarafından sevilen Tanya, Uğur ve Furkan ile çıktığı eleme potasında yarışmaya veda etti.


Tatlı ve pastacılık konusunda çok yetenekli olan Furkan Yalçın, yarışmaya iz bırakan yarışmacılardan biriydi. Özellikle tatlılar konusunda çok başarılı olduğu için, bulunduğu takıma büyük katkılar sağladı. Mehmet Şef'le arasında geçen gerilim, geçtiğimiz seneye damgasını vuran tartışmalardan biri olmuştu. 12. haftaya kadar mücadele eden Furkan Yalçın, Mehmet Şef'in 'Ustaya saygılı bir çocuktun, o olaydan sonra bana gelip tek kelime dahi etmedin. Sen bu meslekte olursun ve yürürsün.' sözlerinden sonra yarışmaya veda etti.


Masterchef 2020'de Diskalifiye!

Masterchef 2020 de son 8'e kalan Uğur Yılmaz'ın ani bir kararla diskalifiye edilmesi, geçtiğimiz sezona damgasını vuran olaylardan biriydi. Önceki senelerde hakaret ve küfür içerikli tweetler attığı için yarışmadan diskalifiye edilen Uğur Yılmaz, sezonun en başarılı yarışmacılarından biriydi. Uğur'un yarışmanın sonlarına doğru diskalifiye edilmesi ise, izleyiciler tarafından tartışmalara yol açtı. Bunun üzerine Acun Ilıcalı Uğur'un diskalifiyesi hakkında açıklama yapmış, 'Bir gencin eskiden yaptığı hatalar yüzünden mağduriyet yaşamasını engelledik' demişti.


Masterchef 2020 Dörtlüsü!


Masterchef Türkiye'de finale kalan son 4 isim ise Özgül, Emir, Barbaros ve Serhat olmuştu. Masterchef 2020'yi 4. olarak tamamlayan Özgül Coşar, 3. olarak tamamlayan ise Emir Elidemir oldu. Finalde karşı karşıya gelen Barbaros Yoloğlu ve Serhat Doğramacı, şampiyonluk için büyük bir mücadele verdi. Gecenin sonunda Serhat Doğramacı hazırladığı yemekler sayesinde Masterchef 2020'yi şampiyonlukla tamamladı.


Masterchef 2021 Ne Zaman Başlıyor?


Masterchef Türkiye'nin yeni sezonu, 26 Haziran 2021 tarihinde başlıyor. Danilo, Mehmet ve Somer Şef'in jüriliğini üstlendiği yarışmada, öncelikle ilk tur elemeleri yapılacak. İlk turu geçen isimler, üçlü düelloya gitmeye hak kazanacak. Üçlü düelloda en başarılı tabağı hazırlayan kişiler ise Masterchef 2021'nin ana kadrosuna dahil olacak.

Masterchef'le ilgili en yeni haberler, ana kadro yarışmacılarını ve Masterchef 2021 tariflerini öğrenmek için, bizi takipte kalın.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!