MasterChef 2020 Uğur Yılmaz Kimdir? Uğur Yılmaz Kaç Yaşında, Nereli?

MasterChef Türkiye'de ana kadroya dahil olan 13. isim Uğur Yılmaz oldu. Hazırladığı tabak ile rakiplerini geride bırakan ve ana kadroya dahil olan Uğur Yılmaz kimdir? MasterChef Uğur kaç yaşında, nereli, mesleği ne? İşte, Uğur Yılmaz hakkında bilinenler:
MasterChef 2020 Uğur Yılmaz Kimdir? Uğur Yılmaz Kaç Yaşında, Nereli?
29 Kasım 2022, 12:14
Lezzet Trendleri

Heyecanla izlenen MasterChef Türkiye'de ana kadroya girme mücadelesi devam ediyor. Yarışmacılar, kadroya dahil olabilmek için en güzel tabaklarını sunuyor. Hazırladığı tabak ile MasterChef 2020'nin ana kadrosuna dahil olan 13. isim Uğur Yılmaz oldu. Peki, Uğur Yılmaz kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında?


Uğur Yılmaz Kimdir?

Aslen Antalyalı olan Uğur Yılmaz Deniz, 26 yaşında. Yarışmaya Antalya'dan katılan Uğur Yılmaz, yarışmaya başvurmadan önce Katar Doha'da çalışma fırsatı bulduğunu söyledi. Fransız ve Asya mutfağına hakim olduğunu söyleyen Uğur Yılmaz, farklı teknikler kullanarak yemek hazırlamayı seviyor. Hayallerini gerçekleştirmek için MasterChef 2020'ye katılan Uğur Yılmaz, yaptığı tabak ile ana kadroya giren 13. yarışmacı oldu. Peki, Uğur Yılmaz kimdir? Yarışmanın sayfasında Uğur Yılmaz'la ilgili şu bilgiler yer alıyordu: 26 yaşındaki Uğur Yılmaz ilk iş tecrübesini küçük bir restoranda yaşamıştır. Daha sonra İl Riccio Bodrum’da çalışmaya başlamıştır. Orada 7 İtalyan şef ile birlikte çalışma şansını yakaladığını ifade eden Uğur Yılmaz Deniz, iş hayatına cruise gemisi olan Mein Schiff 2’de devam ederek tecrübelerine bir yenisini daha eklemiştir.


6 aylık serüvenin ardından Türkiye’ye dönen Uğur Yılmaz Deniz, Kıbrıs Elexus Hotel’de işe başlamış ardından Katar’da çalışmaya karar vererek 2 sene boyunca orada mesleğini icra etmiştir.


Uğur Yılmaz MasterChef 2020

Uğur Yılmaz ilk turda şeflere özel tarifi olan bonfile sarma yaptı. Yemeği hazırlarken farklı teknikler kullandığı için şeflerden evet oyu almayı başardı. Ancak Mehmet Şef, enerjisi düşük olduğu için MasterChef Uğur'u uyardı. Uğur, üçlü düelloda İbrahim Şenel ve Tanju Sarıdikmen ile eşleşti. Şefler, yarışmacılardan 30 dakika içerisinde risotto yapmalarını istedi. Günün sonunda en iyi tabağı hazırlayarak bir üst tura çıkmayı başaran isim Uğur Yılmaz oldu. Final turunda yarışmacılardan kişloren yapmaları istendi. En iyi tabakları hazırlayan beş yarışmacı Arem, Gülşah, Ebru, Uğur ve Celal oldu. İkinci turda ise yarışmacılardan fındıklı yaratıcı bir yemek yapmaları istendi. Gecenin sonunda ana kadroya dahil olan 13. isim Uğur Yılmaz oldu.


Uğur Yılmaz Diskalifiye Oldu!
Bir hafta önce Acun Ilıcalı tarafından yapılan açıklamalara göre, Masterchef Uğur Yılmaz'ın, önceden attığı tweetler nedeniyle yarışmadan diskalifiye edildiği açıklanmıştı. Masterchef Uğur'un yarışmadan ne zaman ayrılacağı ise izleyiciler tarafından merak edildi. Masterchef 2020'de son 8'e kalan Uğur Yılmaz Deniz, geçmiş senelerde atmış olduğu hakaret ve küfür içerikleri tweetleri nedeniyle Masterchef'ten diskalifiye edildi. 29 Kasım Masterchef'te yarışmacılar eleme oyunu oynamadı. Danilo Şef, Somer Şef ve Mehmet Şef Uğur Yılmaz'ın diskalifiye edilme nedenini açıkladı. Uğur Yılmaz, yarışmaya veda etmeden önce 'insanların beni bu şekilde tanımasını istemem, sizden, yarışmacı arkadaşlarımdan ve beni iyi günümde kötü günümde destekleyen herkesten özür diliyorum.' ifadelerini kullandı. 


INSTAGRAM'DA UĞUR YILMAZ DENİZ

Instagram'da kendi fotoğraflarını ve yaptığı yemekleri paylaşan Uğur Yılmaz'ın, yaklaşık 190 bin takipçisi var. Uğur, kendi fotoğrafını paylaşarak altına 'Çok çalışmak lazım.' mesajını yazdı.

Uğur Yılmaz Deniz'in Instagram Hesabı: https://www.instagram.com/uguryilmazdeniz


Şunlara da göz atın;

  1. Masterchef yemekleri
  2. Masterchef Danilo Zanna kimdir?
  3. Masterchef Mehmet Yalçınkaya kimdir?
  4. Masterchef Berk İlter kimdir?
  5. Masterchef Eray Aksungur kimdir?

Benzer Yazılar

Lezzet Logo