ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER MASTERCHEF 2020 DUYGU ACARSOY KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

MASTERCHEF 2020 DUYGU ACARSOY KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

MasterChef 2020 yarışmasıcı Duygu Acarsoy kimdir, kaç yaşında ve nereli? Duygu Acarsoy'un mesleği ne? İşte, Duygu Acarsoy hakkında merak edilenler
MasterChef Duygu Acarsoy Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

Masterchef 2020'de dün yayınlanan bölümde yarışmanın 16 kişilik kadrosunda yer alacak isim belli oldu. Gecenin en iyi tabağını yapan yarışmacı seçilen Duygu kadronun ikinci yarışmacısı oldu. Peki, Duygu kimdir? Kaç yaşında? Mesleği ne? İşte Duygu Acarsoy ile ilgili bilinenler:

Duygu Acarsoy, sonuçların açıklanmasının ardından "Bugün benim mutlu hayatımın ilk günü. Yukarıda olacağımı biliyordum, bugün biraz talihsizlikler yaşadım ama kendime her zaman güvendim. Çok daha iyi olacağım. Bu yolda yürüyerek başladım ama artık koşacağım" dedi.


MASTERCHEF DUYGU ACARSOY KİMDİR?

35 yaşındaki Duygu Acarsoy, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunudur. Özel bir üniversitede çalışan Duygu Acarsoy, eğitmen şefliği yapıyor. Yarışmaya Ankara'dan katılan MasterChef Duygu, Almanya ve İspanya'da ekmek ve pastacılık eğitimi almış. Aynı zamanda dondurma ve sorbe üzerine de eğitimler almış. Duygu Acarsoy bu sektörde yaklaşık 3.5 yıldır eğitmenlik yapıyormuş.


Duygu Acarsoy hayat hikayesinde mutfağa nasıl girdiğini de anlattı. On yıl önce evlendiği kişi tarafından dolandırılan Duygu Acarsoy, psikolojik yardım yerine mutfağa girmeyi seçmiş. Daha sonra profesyonel eğitimler de almaya başlayan Duygu Acarsoy, mutfağın ona terapi gibi geldiğini ve onu çok mutlu ettiğini de söyledi.


DUYGU ACARSOY MASTERCHEF MACERASI

İlk turda sıcak sebze yatağında portakallı kapari soslu balık yapan Duygu Acarsoy, Danilo Şef ve Somer Şef'ten evet oyu alarak bir üst tura çıkmaya hak kazanmıştır. 

Üçlü düelloda Gamze Günalp ve Oya Çelik ile yarışan Duygu Acarsoy, 45 dakika içerisinde süzme mercimek çorbası için yarıştılar. Duygu Acarsoy'un çorbasının kıvamı, çalışma şekli ve tadı sayesinde şeflerden geçerli notu almayı başardı. Bu sayede final turuna çıkmaya hak kazandı.

Final oyununda ise yarışmacılar en iyi çökertme kebabını yapabilmek için mücadele etti. Günün sonunda ana kadroya dahil olan ikinci finalist Duygu Acarsoy oldu. 


INSTAGRAM'DA DUYGU ACARSOY

Instagram'da yaklaşık 55 bin takipçisi olan Duygu Acarsoy, hesabından şu mesajı paylaşmış: ''Aşçılık meslek olarak hatrı sayılan, saygı duyulan çok çalışarak çok yorularak ama dimdik durarak bilgi beceri ve vizyonunuzu geliştirerek ilerlenen upuzun bi yol. Bu yolda insanlar arasındaki fark ufaktır, ancak bu ufak fark büyük farklılığa neden olur bugünkü haklı gururum en güzel kanıtı sanırım... Kadınların da iyi birer şef olabileceğini göstermenin onurunu yasıyorum.  Yüz binlerin arasından geldiğim noktada yanımda olan herkese çok teşekkür ederim sevginiz, desteğiniz, varlığınız en büyük ödülüm. Sonuna kadar savaşa devam.''

Duygu Acarsoy İnstagram Hesabı: https://www.instagram.com/dacarsoy/


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!