MasterChef 2020 Emir Elidemir Kimdir, Kaç Yaşında, Mesleği Ne?

Masterchef Türkiye'ye veda eden isim Emir Elidemir oldu. Masterchef 2020'nin sevilen yarışmacılarından olan Emir Elidemir, yarışmayı 3. olarak tamamladı. Peki, Emir Elidemir kimdir? Masterchef Emir'in mesleği ne, kaç yaşında? İşte, Masterchef Emir Elidemir'in biyografisi:
MasterChef 2020 Emir Elidemir Kimdir, Kaç Yaşında, Mesleği Ne?
11 Ekim 2023, 16:28
Lezzet Trendleri

Masterchef Türkiye'ye veda eden isim Emir Elidemir oldu. Masterchef 2020'nin sevilen yarışmacılarından olan Emir Elidemir, yarışmayı 3. olarak tamamladı. Peki, Emir Elidemir kimdir? Masterchef Emir'in mesleği ne, kaç yaşında? İşte, Masterchef Emir Elidemir'in biyografisi:


Emir Elidemir Kimdir?

1994 yılında doğan Emir Elidemir, aslen İzmirli. Yarışmanın favori isimlerinden biri olan Emir, Bornova Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünü bitiren MasterChef Emir, yakışıklılığı ve dikkat çekici sözleriyle sosyal medyanın konusu oldu. Üniversiteyi bitirdikten sonra Florida ve Amsterdam'da staj yaptı. Stajlardan birini ise 2 Michelin yıldızlı restoranında yaptığı biliniyor. 7 yıldır bu işi yaptığını söyleyen Emir, daha öğrenecek çok şeyi olduğunu da belirtti. 


Emir Elidemir MasterChef 2020 Yolculuğu

İlk turda kendi yorumuyla bir barbun yemeği hazırlayan Emir, üç şeften de evet oyu alarak bir üst tura çıkmayı başardı. Üçlü düelloda Ege Pekalın ve Sertaç Tokyay ile karşılaştı. Şeflerin isteği üzerine yarışmacılar hamburger hazırladı. Düellonun sonunda bir üst tura çıkmaya hak kazanan yarışmacı Emir Elidemir oldu. Final turunun ilk etabında yarışmacılardan steak ve paris mash yemeği istendi. Yemeği en iyi hazırlayan altı yarışmacıdan deniz tarağı yapmaları istendi. Süreyi iyi bir şekilde kullanarak en iyi yemeği yapan kişi Emir Elidemir oldu. Böylece Emir Elidemir MasterChef 2020'nin ana kadrosuna adını yazdırdı.


Emir Elidemir Elendi Mi?

Masterchef Türkiye'nin yarı finalinde 2. finalist belirlendi. Serhat Doğramacı ve Emir Elidemir, finale çıkabilmek için kıyasıya mücadele etti. Şefler yarı final için tereyağı konseptini belirledi. Yarışmacılardan başlangıç, ana yemek ve tatlıdan oluşan 3 farklı yemek yapmaları istendi. 


1. turda Serhat ciğer dövme, Emir ise böbrek sote yaparak şeflerin beğenisine sundu. Şeflerin verdiği oy sonucunda Serhat 24, Emir 20 puana ulaştı.

2. turda ise yarışmacılardan ana yemek hazırlamaları istendi. Serhat, soslu bonfile ve sengeser tarifinden oluşan bir tabak hazırladı. Emir ise kuzu incik ve soğan turşusu hazırlayarak şeflerin beğenisine sundu. İkinci turun sonunda Serhat 43, Emir ise 45 puana yükselerek öne geçti.


Son turda yarışmacılardan Anadolu mutfağını içeren bir tatlı yapmaları istendi. Serhat, elmalı marmelat ve yufka sarmadan oluşan bir tabak hazırladı ve yanına kahveli dondurma ekledi. Emir ise bal kabaklı tatlı ve mahlepli dondurma hazırlayarak şeflere sundu. Şeflerin verdikleri oy sonucunda Emir Elidemir 63 puanla yarışmaya veda eden isim oldu.


INSTAGRAM'DA EMİR ELİDEMİR

Instagram uygulamasında yaklaşık 460 bin takipçiye sahip olan Emir Elidemir, önlüğe ismini yazdırarak ana kadroya dahil oldu. Önlüğünün resmini paylaşan MasterChef Emir, 'Yarışma şimdi başlıyor' mesajını paylaştı. Hesabında hem kendi fotoğraflarını, hem de yaptığı yemekleri paylaşan Emir, sosyal medyada en çok konuşulan yarışmacılardan biri haline geldi.

Emir Elidemir'in Instagram Hesabı: https://www.instagram.com/emirelidemir


Şunlara da göz atın;

  1. Masterchef tarifleri
  2. MasterChef Duygu Acarsoy kimdir?
  3. MasterChef Özgül Coşar kimdir?
  4. MasterChef Serhat Doğramacı kimdir?
  5. MasterChef Barbaros Yoloğlu kimdir?

Benzer Yazılar

Lezzet Logo