ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER MASTERCHEF EMİR ELİDEMİR KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, MESLEĞİ NE?

MASTERCHEF EMİR ELİDEMİR KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, MESLEĞİ NE?

MasterChef 2020 yarışmacılarından ana kadroya dahil olan Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında? MasterChef Emir'in mesleği ne? İşte, MasterChef Emir Elidemir'in hayatı
MasterChef Emir Elidemir Kimdir, Kaç Yaşında, Mesleği Ne?

MasterChef 2020'nin ana kadroya dahil olan 4. ismi de belli oldu. 16 kişilik ana kadro elemeleri devam ederken, kadroya dahil olan isim Emir Elidemir oldu. Yarışmanın başından beri heyecanla takip edilen ve en çok araştırılan yarışmacılardan biri olan Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında? Emir Elidemir'in mesleği nedir? İşte, hem jüri üyelerinin, hem de izleyicilerin dikkatini çekmeyi başaran Emir Elidemir'in hayatı..


Emir Elidemir Kimdir?

1994 yılında doğan Emir Elidemir, aslen İzmirli. Yarışmanın favori isimlerinden biri olan Emir, Bornova Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünü bitiren MasterChef Emir, yakışıklılığı ve dikkat çekici sözleriyle sosyal medyanın konusu oldu. Üniversiteyi bitirdikten sonra Florida ve Amsterdam'da staj yaptı. Stajlardan birini ise 2 Michelin yıldızlı restoranında yaptığı biliniyor. 7 yıldır bu işi yaptığını söyleyen Emir, daha öğrenecek çok şeyi olduğunu da belirtti. 


Emir Elidemir MasterChef 2020 Yolculuğu

İlk turda kendi yorumuyla bir barbun yemeği hazırlayan Emir, üç şeften de evet oyu alarak bir üst tura çıkmayı başardı. Üçlü düelloda Ege Pekalın ve Sertaç Tokyay ile karşılaştı. Şeflerin isteği üzerine yarışmacılar hamburger hazırladı. Düellonun sonunda bir üst tura çıkmaya hak kazanan yarışmacı Emir Elidemir oldu. Final turunun ilk etabında yarışmacılardan steak ve paris mash yemeği istendi. Yemeği en iyi hazırlayan altı yarışmacıdan deniz tarağı yapmaları istendi. Süreyi iyi bir şekilde kullanarak en iyi yemeği yapan kişi Emir Elidemir oldu. Böylece Emir Elidemir MasterChef 2020'nin ana kadrosuna adını yazdırdı.


INSTAGRAM'DA EMİR ELİDEMİR

Instagram uygulamasında yaklaşık 247 bin takipçiye sahip olan Emir Elidemir, önlüğe ismini yazdırarak ana kadroya dahil oldu. Önlüğünün resmini paylaşan MasterChef Emir, 'Yarışma şimdi başlıyor' mesajını paylaştı. Hesabında hem kendi fotoğraflarını, hem de yaptığı yemekleri paylaşan Emir, sosyal medyada en çok konuşulan yarışmacılardan biri haline geldi.

Emir Elidemir'in Instagram Hesabı: https://www.instagram.com/emirelidemir


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!