ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER ACUN ILICALI, UĞUR YILMAZ DENİZ'İN DİSKALİFİYESİ İÇİN NELER SÖYLEDİ?

ACUN ILICALI, UĞUR YILMAZ DENİZ'İN DİSKALİFİYESİ İÇİN NELER SÖYLEDİ?

Masterchef Uğur Yılmaz Deniz'in diskalifiye edilmesinin ardından, sosyal medyada eleştirilerin ardından Acun Ilıcalı'dan açıklama geldi. İşte Acun Ilıcalı'nın Deniz'in diskalifiyesine ilişkin sözleri
Acun Ilıcalı, Uğur Yılmaz Deniz'in diskalifiyesi için neler söyledi?

Bu sezon MasterChef yarışmasında yer alan Uğur Yılmaz Deniz, geçmişteki sosyal medya paylaşımları nedeniyle diskalifiye edilince özellikle yine sosyal medyada tartışma başladı. Acun Ilıcalı'dan ise eleştiriler sonrası Uğur Yılmaz Deniz'le ilgili açıklamalar geldi.


Masterchef yarışmacısı Uğur Yılmaz Deniz'in diskalifiyesini Acun Ilıcalı, "Uğur Yılmaz Deniz isimli yarışmacının sosyal medyada kullandığı terbiye sınırlarını aşan paylaşımları nedeniyle MasterChef yarışmasıyla ilişiği kesilmiştir" tweetiyle duyurmuştu.


Uğur programın ilerleyen günlerinde şeflerin açıklamasıyla MasterChef'e veda etti. Programda gözyaşı döken Deniz, yıllar önce attığı tweetlerin ergenlik dönemi hataları olduğu mesajını vurguladı ve pişman olduğunu söyledi. Kendisini programda ifade eden ve pişman olduğunu söyleyen Uğur Yılmaz Deniz'in diskalifiye edilmesi ise eleştirileri beraberinde getirdi.

Acun Ilıcalı ise Ahmet Hakan'a diskalifiye gerekçelerini şöyle anlattı:


'KİMSEYE ANLATAMAZDIK'


"Uğur’un ettiği küfürler, kitlesel bir nitelik taşımasaydı belki durum toparlanabilirdi. Ama o küfür üzerine bizim tepkisiz kalmamız, küfre sahip çıktığımız anlamı taşıyacaktı. Bunu kimseye anlatamazdık. Uğur’u ekranda uğurlarken... Kendisini ifade etmesine imkân tanıdık. Amacımız Uğur’un yaşadığı derin pişmanlığı kamuoyuna yansıtmasını sağlamaktı. Bu amacımızı sağladık. Biz her zaman yarışmacılarımıza sahip çıkıyoruz. Uğur şu anda mutlu. Mutluluğunu da ifade ediyor. Tüm toplumu etkileyen samimi pişmanlıktan sonra Uğur bu konuyla ilgili bir mağduriyet yaşarsa ben yanında yer alırım.


Acun Ilıcalı bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise eleştirilere karşı "Diskalifiyeden sonra 10 gün daha çekim yaptınız. YALAN! Canlı yayında elediniz. YALAN! MasterChef Türkiye çekimler gerçekleştikten birkaç gün sonra izleyiciyle buluşuyor, canlı yayınlanan bir program değil, izleyicimiz de bunu bilir. Diskalifiyeyi reyting malzemesi yaptınız. YALAN! Yayında gerçekleşen diskalifiye anını reyting malzemesi yapmadık, aksine yayında kendini ifade edip kalıcı hasar görmemesini sağladık. Uğur bu yaklaşımımızın farkında ve bizzat bana teşekkür etti. Bir genç eskiden yaptığı hataları nedeniyle toplumdan linç yemek üzereyken onun hayatı boyunca yaşayacağı mağduriyeti engelledik" dedi.
Uğur Yılmaz kimdir? haberimizden Uğur Yılmaz Deniz'in bilgilerine ve diskalifiyenin ardından yapılan açıklamalara ulaşabilirsiniz.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!