MasterChef Tanya Kilitkayalı Kimdir? Tanya Kilitkayalı Kaç Yaşında, Nereli?

Masterchef 2020 sezonunda yarışan Tanya Kilitkayalı, All Star'a veda etti. Peki, Tanya Kilitkayalı kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? İşte Tanya Kilitkayalı hakkında bilinenler:
MasterChef Tanya Kilitkayalı Kimdir? Tanya Kilitkayalı Kaç Yaşında, Nereli?
13 Kasım 2023, 11:15
Lezzet Trendleri

Masterchef 2020 sezonunda yarışan Tanya, All Star kadrosuna girmeyi başaran 7. isim oldu. Peki, MasterChef yarışmacısı Tanya Kilitkayalı kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne?

Tanya Kilitkayalı Kimdir?

Yarışmanın sayfasında verilen bilgilere göre Tanya Kilitkayalı, 29 yaşında, öğretim görevlisi. Yarışmaya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden katılıyor. Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünden mezun. Tanya Kilitkayalı, çocukluğundan beri annesiyle beraber Kilitkaya Köyü’nde bir aile işletmesi olan Garavolli Cafe ve Bar mutfağında yöresel tatları hazırlıyor.

DEKANDAN KİLİTKAYALI YORUMU

Öğretim görevlisi Tanya Kilitkayalı hakkında DAÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Kılıç, "Öğr. Gör. Kilitkayalı DAÜ Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını tamamladı" dedi. Kılıç, Kilitkayalı’nın bu programda yer almasının kendilerini de heyecanlandırdığını; sadece Kıbrıs mutfağı konusunda değil, aynı zamanda dünyanın farklı köşelerindeki gastronomi kültürünü de bilen ve uzun yıllara dayanan bir deneyime sahip olduğunu söyledi. 

tanya kilitkayalı

Tanya Kilitkayalı MasterChef Performansı

Masterchef 2020 sezonunda yarışan Tanya, All Star'a katıldı. İlk turda yarışmacılardan arancini topları hazırlamaları istendi. İkinci turda ise somon ve yosun kullanarak yaratıcı bir tabak hazırlamaları istendi. Son üçe Esra, Eray ve Tanya kaldı. Şeflerin verdiği karara göre Tanya, All Star kadrosuna girmeyi başaran 7. isim oldu.

Tanya kilitkayalı

Masterchef Tanya Elendi Mi?

Tanya, Dilara, Alican ve Cemre ile girdiği eleme potasında, rakiplerinin gerisinde kalarak yarışmaya veda etti.

INSTAGRAM'DA TANYA KİLİTKAYALI

Instagram hesabında hem kendi fotoğraflarını, hem de yaptığı yemekleri paylaşan Tanya Kilitkayalı'nın yaklaşık 253 bin takipçisi var. 

Şunlara da göz atın;

  1. MasterChef Yemek Tarifleri
  2. Masterchef 2023 yarışmacıları

Benzer Yazılar

Lezzet Logo