ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER MASTERCHEF 2020 TANYA KİLİTKAYALI KİMDİR? TANYA KİLİTKAYALI KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

MASTERCHEF 2020 TANYA KİLİTKAYALI KİMDİR? TANYA KİLİTKAYALI KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Masterchef Türkiye'de 10. yarışmacı Tanya Kilitkayalı oldu. Tanya, adı açıklanınca "Gerçekten ağlayabilirim" dedi. Peki, Tanya Kilitkayalı kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? İşte Tanya Kilitkayalı hakkında bilinenler:
MasterChef Tanya Kilitkayalı Kimdir? Tanya Kilitkayalı Kaç Yaşında, Nereli?

Özellikle yemek severlerin yakından takip ettiği Masterchef'te dün akşamın kazanan ismi Tanya Kilitkayalı oldu. Kilitkayalı, yarışmanın ana kadrosuna giren 10. isim. Peki, MasterChef yarışmacısı Tanya Kilitkayalı kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne?


Tanya Kilitkayalı Kimdir?

Yarışmanın sayfasında verilen bilgilere göre Tanya Kilitkayalı, 26 yaşında, öğretim görevlisi. Yarışmaya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden katılıyor. Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünden mezun. Tanya Kilitkayalı, çocukluğundan beri annesiyle beraber Kilitkaya Köyü’nde bir aile işletmesi olan Garavolli Cafe ve Bar mutfağında yöresel tatları hazırlıyor.


DEKANDAN KİLİTKAYALI YORUMU

Öğretim görevlisi Tanya Kilitkayalı hakkında DAÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Kılıç, "Öğr. Gör. Kilitkayalı DAÜ Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını tamamladı" dedi. Kılıç, Kilitkayalı’nın bu programda yer almasının kendilerini de heyecanlandırdığını; sadece Kıbrıs mutfağı konusunda değil, aynı zamanda dünyanın farklı köşelerindeki gastronomi kültürünü de bilen ve uzun yıllara dayanan bir deneyime sahip olduğunu söyledi. 


Tanya Kilitkayalı MasterChef 2020

Tanya Kilitkayalı ilk turda hazırladığı yemek ile şefleri etkileyerek bir üst tura çıkmayı başardı. Üçlü düellolarda Aycan ve İsmail ile eşleşti. Şefler yarışmacılardan gazpacho (soğuk çorba) yapmalarını istedi. Verilen süre sonunda en iyi tabağı hazırlayarak final turuna yükselen isim Tanya Kilitkayalı oldu. İlginç tarzıyla dikkat çeken MasterChef Tanya, final turunun 2. takımında yer aldı. Final turunda yarışmacılardan ilk olarak tutmaç çorbası yapmaları istendi. En iyi tabağı hazırlayan 6 kişi ana kadroya dahil olma mücadelesi verdi. İkinci turda yarışmacılardan jumbo karides yapmaları istendi. Jumbo karidesi en iyi yapan üçüncü tabak Uğur, ikinci tabak Eray'ın ki oldu. Hazırladığı yemek ile Tanya Kilitkayalı ana kadroya dahil olan 10. isim oldu.


INSTAGRAM'DA TANYA KİLİTKAYALI

Instagram hesabında hem kendi fotoğraflarını, hem de yaptığı yemekleri paylaşan Tanya Kilitkayalı'nın yaklaşık 141 bin takipçisi var. Tanya Kilitkayalı geçtiğimiz günlerde kendi hesabından ''Beni desteklediğiniz, dualarınız için sizlere çok çok teşekkür ederim.'' mesajını paylaştı.

Tanya Kilitkayalı'nın İnstagram Hesabı:

https://www.instagram.com/tanyakilitkayali


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!