ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER YANINA NE GİDER? KÖFTENİN YANINA NE GİDER: KÖFTENİN TAMAMLAYICISI OLACAK 18 NEFİS TARİF

KÖFTENİN YANINA NE GİDER: KÖFTENİN TAMAMLAYICISI OLACAK 18 NEFİS TARİF

Köftenin yanına ne gider? Kızartma köftenin yanına ne yemek yapılır? İşte, çorbadan salataya köftenin yanına çok yakışacak birbirinden lezzetli 18 farklı tarif:
Köftenin Yanına Ne Gider: Köftenin Tamamlayıcısı Olacak 17 Nefis Tarif

Türk mutfağının vazgeçilmezi haline gelen köfteler, birbirinden farklı çeşitleriyle sofralardaki yerini alır. Ülkemizin dört bir yanında meşhur olan İnegöl köftesi, Tekirdağ köfte, İzmir köftesi, Akçaabat köfte şöyle dursun, klasik anne köftesinin yeri bir başkadır. Çocukluğumuzdan beri çok sevdiğimiz bu köftelerle nasıl bir menü hazırlayacağınızı bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Çorbadan salataya, sostan tatlıya köftenin yanına en çok yakışan tarifleri sizler için derledik. 'Köftenin yanına ne gider?' diyenler için, işte 18 tamamlayıcı tarif:



Eğer köfteyle nefis bir menü hazırlamak istiyor, ancak risk almak istemiyorsanız, ezogelin çorbasıyla harika bir başlangıç yapabilirsiniz. Mercimek, bulgur ve pirinçle kolayca hazırlanan ezogelin çorbası, kalabalık sofraların da vazgeçilmezidir.



Köfteden önce midenizi çok yormak istemiyorsanız, domates çorbası ideal bir seçimdir. Yalnızca 5 malzeme ile hazırlanan domates çorbasını, rendelenmiş peynir ve fesleğen ile servis edebilirsiniz.



Zamanınız kısıtlıysa, buğday unu, yoğurt ve nohut ile hazırlanan erişteli yoğurt çorbasını tercih edebilirsiniz. Ortalama 30 dakikada sofralardaki yerini alan bu çorbanın bir kasesi 80 kalori değerindedir.



Köftenin en lezzetli eşlikçisi olarak bilinen patates kızartmasını listeye eklememek olmaz. Çocukların da favori yemekleri arasında yer alan köfte patates ikilisiyle nefis bir menü oluşturabilirsiniz.



Köftenin yanına çok yakışan pirinç pilavı, doyurucu olduğu için hemen hemen birçok yemeğin yanında servis edilir. Yalnızca 4 malzemeden oluşan pirinç pilavını, tane mısırla zenginleştirebilirsiniz.



Son yıllarda çok popüler olan soğan halkası, en sevilen fast food yemeklerin başında geliyor. Ancak bu kez soğan halkasını dışarıdan almak yerine, evde kendi ellerinizle hazırlayabilirsiniz.



Köfte ve piyaz ikilisini duymayan yoktur elbette. Kuru fasulye, domates ve soğan ile hazırlanan piyaz, özellikle Tekirdağ ve İnegöl gibi yöresel köftelerin yanında sunulur.



Köfteyi ana yemek olarak sunacaksanız ve yanında aperatif bir şeyler sunmak istiyorsanız, acılı ezme tarifini deneyebilirsiniz. Domates, soğan, maydanoz ve sumak ile hazırlanan acılı ezme, 15 dakika içinde sofralardaki yerini alır.