ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER YANINA NE GİDER? ISPANAK YEMEĞİ YANINA NE GİDER: ISPANAK YEMEĞİNİ TAMAMLAYAN 11 NEFİS TARİF

ISPANAK YEMEĞİ YANINA NE GİDER: ISPANAK YEMEĞİNİ TAMAMLAYAN 11 NEFİS TARİF

Ispanak yemeğinin yanına ne gider? Ispanak, hangi yemekle birlikte sunulur? İşte, sofralarınızı şölene dönüştürecek, ıspanağın tamamlayıcısı olan 11 farklı tarif:
Ispanağın Yanına Ne Gider: Ispanak Yemeğini Tamamlayan 11 Nefis Tarif

Ispanak, kış aylarında sofralarımızda sıklıkla yer verdiğimiz demir, fosfat ve A,C,E ve B grubu vitaminleri bakımından zengin sebzeler arasında yer almaktadır. Bu vitaminlerin yanı sıra magnezyum ve fosfor gibi değerli mineralleri barındıran depo sebzeler arasında yer almaktadır. Ispanak oldukça faydalı bir besin olduğu gibi sofralarımızda da birçok farklı kombinasyonda karşımıza çıkmaktadır. Ispanak kullanarak ister ana yemek, ister garnitür, ister salata isterseniz de börek hatta içecek bile yapabilirsiniz. Biz de size istediğiniz şekilde değerlendirdiğiniz ıspanak yemeğinizin yanına eşlik edecek menü ile yardımcı olmak için buradayız. Ispanak yemeğinin yanına yapılacak ana yemeğinden tatlısına 11 tarif karşınızda:


  1. Yayla Çorbası


Ispanak yemeğini sunmadan önce hafif bir başlangıç yapmak istiyorsanız, yoğurt, pirinç ve un ile hazırlanan yayla çorbasını defterinize ekleyin. Ortalama 30 dakikada hazırlanan bu çorbayı, naneli sos ile zenginleştirebilirsiniz.


  1. Ev Yapımı Yoğurt


Ispanağın yanına en çok yoğurdun yakıştığını bilmeyen yoktur elbet. Ancak hazır yoğurt kullanmak yerine, kendi yoğurdunuzu hazırlayarak sağlıklı beslenebilirsiniz.


  1. Sebzeli Bulgur Pilavı


Ispanağın yanında sunulabilecek yardımcı yemeklerden biri de sebzeli bulgur pilavıdır. Ancak ıspanağın içinde çok fazla pirinç kullandıysanız, bulgur pilavı yerine farklı alternatifler denemenizi öneriyoruz.


  1. Ayran Aşı Çorbası


Ayran aşı çorbası bazı yörelerde soğuk tüketildiği gibi bazı coğrafyalarda da sıcak tüketilmektedir. Soğuk kış günlerinde yaptığınız ıspanağın en güzel eşlikçisi ayran aşı çorbası olacaktır. Tahıl grubunda olan buğday, ıspanakla beraber beslenmemizde de denge sağlayacaktır.


  1. Canneloni


Canneloni İtalyan mutfağına ait lezzetlerden olup, silindirik lazanyalar olarak da tanımlanmaktadır. Siz de basit ve pratik olarak hazırlamak isterseniz krep hamuru içerisine istediğiniz dolguyu koyarak ıspanak yemeğinin yanında servis edebilirsiniz. Bizim önerimiz ege otları ile harmanlanmış peynirli canneloni. 


  1. Asma Yaprağına Sarılı Çinekop


Ispanak birçok ana yemeğin eşlikçisi olarak tercih edilse de balık bu yemekler içerisinde en çok tercih edilenidir. İster ızgarada ister tavada pişireceğiniz balığınızın içerisine bir parça erik sos ve limon sürüp asma yaprağına sarılı balıklarınızı özel misafirlerinizin beğenisine sunabilirsiniz. Ayrıca balık tercihini de istediğiniz şekilde mevsime uygun değiştirmeniz mümkün. 


  1. Teriyaki Soslu Dana


Ispanak yaptınız ve yanına ana yemek mi düşünüyorsunuz. Bu tarif tamda size göre. Bu tarif ile ıspanaktan gelen vitaminleri etten gelen proteinle birleştirdiğinizde hem sağlıklı beslenme sansına sahip olacaksınız hem de sofralarınızda ıspanağa uyumlu bir eşlikçi seçmiş olacaksınız. Dilerseniz ıspanaklarınızı bu yemeğin içerisinde de kullanabilirsiniz ıspanakların canlı kalmasına dikkat etmelisiniz. 


  1. Feta Peynirli Makarna