ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER TARİF LİSTELERİ PATATES KIZARTMASININ YANINA ÇOK YAKIŞACAK 13 NEFİS TARİF

PATATES KIZARTMASININ YANINA ÇOK YAKIŞACAK 13 NEFİS TARİF

Patates kızartmasının yanına ne gider? diye merak edenler için, en lezzetli tarifleri yazımızda derledik. İşte, patates kızartmasının yanında sunabileceğiniz 13 farklı tarif:
Patates Kızartmasının Yanına Çok Yakışacak 14 Nefis Tarif

Patates kızartması, Türk mutfağında en çok tüketilen yemeklerden biridir. Hazırlaması son derece kolay olduğu için, kahvaltı öğle ve akşam menülerinde mutlaka kendine yer bulur. Patates kızartması tek başına doyurucu olsa da, bazı yemeklerin yanında garnitür olarak da sunulur. İsteğe göre sade sunulan veya baharatlarla harmanlanan patates kızartması, ortalama 20 dakikada sofralardaki yerini alır. Patates kızartması sadece yemeklerle değil, ev yapımı soslarla da sunulabilir. Patates kızartmasının yanına ne gider diye merak edenler için, hem pratik, hem de lezzetli tarifleri yazımızda derledik. İşte, patates kızartmasının lezzetini ikiye katlayacak 13 nefis tarif:

Dilerseniz, kibrit patates tarifine de göz atabilirsiniz..Patates kızartması ve köftenin muhteşem uyumunu bilmeyen yoktur elbet. Dana kıyması ile hazırlanan ve tavada kızartılan klasik köfte, patates kızartmasının en lezzetli eşlikçisidir.Klasik köfte yerine daha farklı bir tarif arayanlar için önerimiz kasap köfte. Kıymanın iki kez çektirildiği kasap köfte, galeta unuyla birleştirilir. Hazırlanan köfteler ızgarada pişirildikten sonra patates ile birlikte sofralardaki yerini alır.Acı sos ile harmanlanan tavuk kanatları da, patates kızartmasının yanında sunulan yemeklerdendir. Üzeri susam ile zenginleştirilen tavuk kanatlarını, fırında veya ızgarada pişirebilirsiniz.Salça ve su ile hazırlanan sos, tavuk butlarıyla harmanlanır. Soslanan tavuklar kızgın yağda pişirilir. Çıtır tavuklar, patates kızartması ve blue cheese sosu ile birlikte sunulur.En sevilen sokak lezzetlerinden biri olan ıslak hamburger, domates, ketçap ve salçalı sosla ıslatılır. Ortalama 30-35 dakikada hazırlanan ıslak hamburger, patates kızartması ile sunulur.Bodrum'un en meşhur yemeklerinden biri olan çökertme kebabı, ince dilimlenmiş biftek eti ile hazırlanır. Hazırlanan etler, patates kızartmasının üzerine yerleştirilir. Çökertme kebabının üzeri yoğurt ve domates sosu ile zenginleştirilir.Fast foodlar arasında çok sevilen soğan halkası, yumurta, soda, soğan ve pane ile hazırlanır. Derin yağda kızartılan soğan halkası, patates kızartması ile birlikte servis edilir.