ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER TARİF LİSTELERİ ŞEKERSİZ TATLI TARİFLERİ: DİYET LİSTELERİNE ÖZEL AZ KALORİLİ 26 ŞEKERSİZ TATLI TARİFİ

ŞEKERSİZ TATLI TARİFLERİ: DİYET LİSTELERİNE ÖZEL AZ KALORİLİ 26 ŞEKERSİZ TATLI TARİFİ

Şekersiz tatlılar nelerdir? Hangi tatlılar şekersiz tüketilir? İşte, diyet listelerine ekleyebileceğiniz hem sağlıklı, hem düşük kalorili, hem de lezzetli 26 nefis şekersiz tatlı tarifi:
Şekersiz Tatlı Tarifleri: Diyet Listelerine Özel Az Kalorili 26 Şekersiz Tatlı Tarifi

Tatlıların, hamur işi tariflerinin ve yemeklerin içerisinde sık sık kullanılan şeker, şeker pancarı veya şeker kamışı bitkilerinden elde edilir. Kanser riskini arttıran, diyabete ve obeziteye yol açan şekerin farklı çeşitleri vardır. En zararlı olanı ise beyaz şekerdir. Aşırı şeker tüketimi kalp hastalıklarına neden olur. Ayrıca bağışıklığın zayıflamasında da etkisi büyüktür. Uzmanlar, sağlıklı bir yaşam için şekeri olabildiğinde az tüketmek gerektiğini söylemektedir. Peki, şekersiz tatlılar nelerdir? Tatlı krizlerine sağlıklı çözümler bulmak isteyenler için, şekersiz tatlı tariflerini bir araya getirdik. İşte, az kalorili ve lezzetli 26 şekersiz tatlı tarifi:Muz, süt, yulaf ezmesi ve vanilya ile hazırlanan şekersiz pancake, bal ile tatlandırılır. Sabah kahvaltılarında afiyetle tüketilen şekersiz muzlu pancake tarifini videolu anlatımıyla kolayca hazırlayabilirsiniz.Hazırlaması yalnızca 10 dakika olan meyveli avokado puding, akçaağaç şurubu ile tatlandırılmıştır. Evde kolayca hazırlanan meyveli avokado pudingi, mevsim meyveleri ile süsleyebilirsiniz.Son yılların en popüler tatlılarından biri olan elmalı crumble tatlısını, bu kez düşük kalorili versiyonuyla sizlere sunuyoruz. Hindistan cevizi şekeri, yulaf ve elma ile hazırlanan crumble'ın porsiyonu, yaklaşık 120 kalori değerindedir.Yalnızca 5 malzeme ile hazırlanan şekersiz mozaik pasta, piramit şekli verilerek sunulur. Yapımında yulaf, pekmez ve muz kullanılan şekersiz mozaik pasta, ortalama 30-35 dakikada hazırlanır.Hem glutensiz, hem de rafine şekeriz sunulan supangle, pekmez, süt ve pirinç unu ile hazırlanır. Kısa sürede hazırlanan şekersiz supangleyi, mandalina, portakal veya limon kabukları ile süsleyebilirsiniz.Çayın yanında sunabileceğiniz pişmeyen kurabiye, hindistan cevizi unu ve pekmez ile hazırlanır. Hazırlanan kurabiyeler fındık veya bademle zenginleştirilir.