Sahurda 15 dakikada Hazırlanabilenecek 20 Yumurtalı Tarif

Sahurda kolayca hazırlayabileceğiniz pratik yumurtalı tarifleri sizin için hazırladık. Sahurda hem zamandan hem lezzetten kazanmak istiyorsanız bir de bu tariflere göz atın.
Sahurda 15 dakikada Hazırlanabilenecek 20 Yumurtalı Tarif
22 Mart 2023, 15:09
Lezzet Trendleri

Her öğünde tüketilebilen yumurta sahur yemekleri arasında favori tercihlerden biridir. En çok kahvaltı sofralarında yer verdiğimiz yumurta; hamur işi, tatlı ve tuzlu tariflerde kullanılır. Protein ve besin değerleri bakımından zengin olmasının yanında; hem pratik, hem de ekonomik olmasıyla çok tercih edilir. İhtiyacınız olacağını tahmin ederek, sahurda kısıtlı zaman içerisinde yapabileceğiniz pratik yumurtalı tarifleri bir araya getirdik. Başrole yumurtayı koyduğumuz, sahurda 15 dk altında hazırlayabileceğiniz 20 tarif:

  1. Çılbır

çılbır

Listemize kahvaltı sofralarını renklendiren nefis çılbır tarifi ile başlıyoruz. Hazırlaması 10 dakika olan çılbır, ortalama 10-15 dakika da pişirilerek sofralardaki yerini alır.

  1. Ispanaklı Yumurta

ıspanaklı yumurta

Hem sağlıklı, hem pratik beslenmek isteyenler için bir önerimiz var. Ana malzemeleri ıspanak, yumurta ve bulgur olan ıspanaklı yumurtayı 15 dakika da hazırlayabilir, 15 dakikalık pişirme sürecinin ardından servis edebilirsiniz.

  1. Menemen

menemen

Listemize en sevilen yumurtalı tariflerden biriyle devam ediyorum. Hazırlama süresi 15 dakika olan menemeni, kahvaltının yanı sıra sahur yemeklerinde de sunabilirsiniz. Hafifliği ile bilinen menemen, gün boyu tok kalmanızı sağlayacaktır.

  1. Sebzeli Krep

sebzeli krep

Yumurta denildiğinde ilk akla gelen tariflerden biri de kreptir. Ana malzemeleri un, yumurta ve yağ olan krepleri sade bir şekilde sunmak yerine, haşlanmış sebzelerle ve garnitürle servis edebilirsiniz.

  1. Patatesli ve Soğanlı Frittata

patatesli soğanlı frittata

Yumurtanın en pofuduk hali olarak bilinen frittata, bir çeşit İtalyan omletidir. Hazırlaması 15, pişirmesi 15-20 dakika olan frittatayı, patates ve soğan ile lezzetlendirebilirsiniz.

  1. Egg Benedict

egg benedict

Dünyanın en meşhur lezzetleri arasında yer alan egg benedict, Hollandez sos ile tatlandırılır. Kahvaltı ve brunch sofralarında sık sık yer verilen egg benedict tarifini hazırlamak yalnızca 10 dakikadır. Hazırlık işlemlerinin ardından size sadece pişmesini beklemek kalır.

  1. Sebzeli Omlet

sebzeli omlet


Listemize nefis omlet tarifi ile devam ediyoruz. Hazırlaması 15, pişirmesi 15 dakika olan sebzeli omlet, sahurda hafif beslenmek isteyenler için ideal bir seçimdir. İsteğe göre içindeki malzemeler zenginleştirilebilir.

  1. Yumurtalı ve Kıymalı Pide

yumurtalı kıymalı pide

Her zevke hitap eden yumurtalı ve kıymalı pide tarifi ile karşınızdayız. 15 dakika da hazırlanan yumurtalı ve kıymalı pideleri fırına attıktan sonra size sadece beklemesi kalacak.

  1. Poşe Yumurta