ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER TARİF LİSTELERİ BROKOLİ TARİFLERİ: BROKOLİYLE YAPILAN 16 FARKLI YEMEK TARİFİ

BROKOLİ TARİFLERİ: BROKOLİYLE YAPILAN 16 FARKLI YEMEK TARİFİ

Brokoli ile hangi yemekler yapılır? Brokoliyle yapılan yemekler nelerdir? İşte, kış aylarında bol bol tüketilen ve en sağlıklı sebzeler arasında yer alan brokoli ile yapabileceğiniz 16 farklı ve nefis tarif:
Brokoli Tarifleri: Brokoliyle Yapılan 16 Farklı Yemek Tarifi

Sağlığa faydaları saymakla bitmeyen brokoli, birçok kişinin yüzünü buruşturmasına neden oluyor. Fakat doğru tariflerde kullanıldığında lezzetine de doyum olmuyor. Zayıflamaya yardımcı olduğu için diyet listelerinde sık sık yer verilen brokoli, bağışıklığı da güçlendiriyor. Bu yüzden kış aylarında haftada en az bir kez tüketilmesi öneriliyor. Cildi gençleştirmekle kalmıyor, kansızlığa karşı yardımcı oluyor, kemikleri güçlendiriyor. Brokolinin faydalarından bahsettiğimize göre, sıra geldi nasıl kullanılacağına.. Klasik tariflerden sıkılanlar için kırmızı et, tavuk, makarna, pilav ve farklı sebzelerle birlikte hazırlayabileceğiniz en lezzetli tarifleri sizlere sunuyoruz. 'Brokoli ile hangi yemekler yapılır?' diye merak edenlere, birbirinden kolay ve nefis 16 önerimiz var. Listede yer alan tarifler dışında sizin de severek tükettiğiniz özel tarifleriniz varsa, bize göndermeyi unutmayın. İşte, 16 farklı ve nefis brokoli tarifi:



Şifa niyetine içebileceğiniz çorbaların başında gelir. Brokoliyi sevmeyenleri bile kendine hayran bırakacak hafif ve lezzetli bir tarif. Mutlaka deneyin.



Brokoliyi yalnızca çorba ve salatalarda düşünenleri, nefis kiş tarifiyle haksız çıkartıyoruz. Hem sağlıklı, hem hafif, hem de lezzetli bir tarif. Üstelik hazırlaması da son derece kolay.



Kaşar peyniri ve beşamel sos ile hazırlanan eşsiz bir lezzet. Hazırlaması 30-35 dakika süren brokoli grateni, kalabalık sofralarda sunabilirsiniz.



Etsiz yemek yemem diyenler için hem protein dolu, hem de sağlıklı bir önerimiz var. Dana kuşbaşı etiyle hazırlanan bu yemeği, soya sosu ve brokoli ile lezzetlendirebilirsiniz.



Küçük büyük demeden herkesin severek tükettiği pizzayı hem tavuk eti, hem de brokoli ile zenginleştirdik. Severek tüketeceğiniz bu pizzayı, mantar, mısır, domates gibi malzemelerle süsleyebilirsiniz.



Diyet listelerine ekleyebileceğiniz bol yeşillikli bir salata tarifi. Üstelik yalnızca 30 kalori. Brokolili diyet salatayı bezelye, maydanoz, avokado gibi malzemelerle hazırlayabilirsiniz.



Sufle denildiğinde akla ilk olarak tatlı gelse de, sebzelerle yapılan suflelerde oldukça popüler durumda. Brokolili sufleyi parmesan ve çedar peyniri ile lezzetlendirebilirsiniz.