Bebekler İçin Kilo Aldıran Tarifler: Uzmanından 5 Farklı Tarif

'Bebeğimin kilo alması için ne yapmalıyım?' diyen ebeveynleri böyle alalım. Uzm. Dyt. Sinem Tekir, bebeklere kilo aldıran 5 nefis tarifi sizlerle paylaştı.
Bebekler İçin Kilo Aldıran Tarifler: Uzmanından 5 Farklı Tarif
24 Nisan 2024, 21:56

Sağlıklı bir büyüme için ilk 6 ayda anne sütünün ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyor. Bu 6 aylık dönemde tüketilen anne sütü, bebeğin bağışıklığı korumak ve enfeksiyonlarla mücadele etmek için çok önemli bir yere sahip. Ancak 6 aylık süreçten sonra bebekler ek gıdaya geçmeye başlıyor. Doktor kontrolüyle birlikte bebekler için en uygun mamalar hazırlanıp verilmeye başlıyor. Fakat bu süreçte bebekler olması gereken kilonun altında kalabiliyor. Bu durumda ise kilo aldıran mamalar devreye giriyor. Uzm. Dyt. Sinem Tekir, ebeveynlere kolaylık sağlayacak ve bebeklere kilo aldıracak mama tariflerini bizlerle paylaştı.


Daha fazlası için mama tarifleri sayfamıza göz atın.

Bebeklere Kilo Aldıran 5 Mama Tarifi

  1. Bebek Sebze Çorbası


6 ay ve üzeri bebekler için uygun olan bu çorba, pırasa, havuç, kabak, brokoli, karnabahar ve kıyma ile hazırlanır. İçerisinde bol miktarda sebze kullanıldığı için, vitamin ve mineral bakımından zengindir. 

  1. Bebek Bisküvisi


Bebekler için ikinci önerimiz ise, tam buğday unu, irmik ve hurma ile hazırlanan bebek bisküvisidir. 7 ay ve üzeri bebekler için uygundur.

  1. Bebek Muzlu Kek


Yalnızca 6 malzemeden oluşan muzlu kek, bebeklere kilo aldıran tariflerden biridir. Muzlu kek yapımında kullanacağınız cevizi, çok iyi bir şekilde ufalamayı unutmayın.

  1. Bebek Ispanaklı Krep


Bebeğine sağlıklı bir kahvaltı sunmak isteyen ebeveynler için, ıspanaklı krep tarifini öneriyoruz. 8 ay ve üzeri bebekler için önerilen ıspanaklı krep tarifini hazırlarken, ıspanağı mutlaka blenderden geçirin.

  1. Bebek Balık Köftesi


Kılçıksız somon ve ekmek içi ile hazırlanan balık köftesi, omega 3 bakımından çok zengindir. Bebeklerin zihinsel gelişimine katkı sağlayan bu tarif, 8 ay ve üzeri bebekler için uygundur. 


Yazar:

Uzm. Dyt. Sinem Tekir

instagram.com/uzmandiyetisyensinemtekir


Şunlara da göz atın;

  1. 7 ay ve üzeri bebekler için mama tarifleri
  2. Anne sütü nasıl saklanır?
  3. Bebekleri anne sütünden kesmenin yolları
  4. Bebekler için pankek tarifleri
  5. Bebeklerde ishale ne iyi gelir?
Kategoriler

Benzer Yazılar

Lezzet Logo