ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MASTERCHEF 2021 BÖLÜM ÖZETLERİ MASTERCHEF 53. BÖLÜM TARİFLERİ VE BÖLÜM ÖZETİ

MASTERCHEF 53. BÖLÜM TARİFLERİ VE BÖLÜM ÖZETİ

Masterchef'in 53. bölümünde ilk oyunu hangi takım kazandı? Şefler hangi tarifleri istedi? Geceyi hangi takım kazandı, kimler eleme potasına girdi? İşte, 53. bölüm Masterchef özeti!
Masterchef 53. Bölüm Tarifleri ve Bölüm Özeti

Masterchef'in 52. bölümünde oynanan kaptanlık oyunu sonrasında mavi takımın kaptanı Tahsin, kırmızı takımın kaptanı ise Emre olarak belirlendi. Kaptanlar takımlarını kurduktan sonra, haftanın ilk takım oyunu için mutfağa girdi. Peki, haftanın ilk oyununu hangi takım kazandı, eleme potasına kimler girdi? İşte, detaylar:

53. Bölüm Masterchef Tarifleri

Masterchef'in 53. bölümünde yarışmacılar için mezeler konsepti belirlendi. Yarışmacılardan 5 sıcak, 5 soğuk olmak üzere 10 farklı meze istendi. İşte, istenen mezeler;

İki takımda vişneli yaprak sarmayı hazırlayamadığı için, yemek diskalifiye edildi. Şeflerin yaptığı oylama sonrasında, mavi takım 6-3 üstünlükle haftanın ilk takım oyununu kazandı.

53. Bölüm Masterchef Dokunulmazlık Oyununu Kim Kazandı?

Kırmızı takım, dokunulmazlık oyunu için tekrar mutfağa girdi. Yarışmacılardan pithivier hazırlamaları istendi. Yemeği en iyi hazırlayan ve dokunulmazlığı kazanan kişi Sergen oldu. Sergen, ilk eleme adayı olarak kırmızı takımın kaptanı Emre'yi seçti. İkinci eleme adayı için oylama yapıldı. Oylama sonucunda haftanın 2. eleme adayı Fatma olarak belirlendi.


Masterchef tarifleri sayfamıza göz atmayı unutmayın.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!