ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER MASTERCHEF 2021 YARIŞMACILARI VE BİYOGRAFİLERİ MASTERCHEF FATMA POLAT KİMDİR? FATMA POLAT KAÇ YAŞINDA, MESLEĞİ NE?

MASTERCHEF FATMA POLAT KİMDİR? FATMA POLAT KAÇ YAŞINDA, MESLEĞİ NE?

Ekranlarda ilgiyle izlenen Masterchef 2021 yarışmacılarının biyografileri de merak konusu. Fatma Polat, MasterChef Türkiye 2021'de ana kadroya giren ilk yarışmacı olmuştu. Peki, Fatma Polat kimdir? Mesleği ne? Nereli? Kaç yaşında? Fatma Polat'ın biyografisine yakından bakalım...
Masterchef Fatma Polat Kimdir? Fatma Polat Kaç Yaşında, Mesleği Ne?

Temmuz ayı başında başlayan eleme turlarının ardından Masterchef 2021'de ana kadro da şekilleniyor. Haftalar ilerledikçe yarışmada heyecan da artıyor. Ekranların ilgiyle izlenen yarışmasında yarışmacıların hayatı da internette çok arananlar arasında. Yarışmada ana kadroya giren ilk isim Fatma Polat olmuştu. İşte Fatma Polat hakkında bilgiler..


MASTERCHEF FATMA POLAT KİMDİR?

Yarışmanın internet sayfasında yer alan bilgilere göre Fatma Polat, 38 yaşında. Aslen Sivaslı olup İstanbul’da yaşadığını belirtiyor. Hobi olarak boksla ilgilenen Fatma Polat’ın 17, 13 ve 11 yaşlarında 3 çocuğu bulunuyor. Kendisini ‘öğrenme obezi’ olarak tanımlayan yarışmacı Masterchef 2021'in 1. turunda kayınvalidesinden öğrendiği Malatya yöresine ait yumurtalı köfte ile jüri karşısına çıktı ve üçlü düellolara da katılmaya hak kazandı. Polat, yarışmada "Size Malatya'nın yumurtalı köftesini alacağım. Çocuklarımın rahmetli babaannesinden öğrenmiştim. Çok da sevdim, sizin de tatmanızı istiyorum" demişti. 


Polat, geçen sene yarışmayı çok izleme fırsatı bulamadığını belirterek, 20 yıl sonra yeniden üniversiteye başladığını söylemişti. Polat, "Psikoloji ve sosyoloji okuyorum. Başka bir üniversiteden aile danışmanlığı eğitimi de aldım. Çok zorlu bir dönem geçirdim. O yüzden zorlu dönemde çok takip edemedim yarışmayı. 3 tane çocuğum var, çocuklarla da ilgilenmem lazım çünkü çocukları tek büyütüyorum" demişti. Fatma Polat'ın asıl mesleği ise aile danışmanlığıdır.


YEMEK İLGİSİ NASIL BAŞLADI?

Peki, Fatma Polat'ın yemeğe olan ilgisi nasıl başladı? Polat bu soruyu şöyle yanıtlamıştı: Ben küçükken, 3 yaşında falan, eve gelen misafirlere kalkamazsınız size kahve yapacağım derdim. Pişirmeyi beceremediğim için soğuk kahve yapardım. Beni kırmazlar, içerlerdi. Seviyorum mutfakla uğraşmayı.


Fatma Polat, Masterchef'in 18. bölümünde deniz mahsullü pilaki tarifini şeflerin beğenisine sundu. Düelloyu kazanıp adını 3. tura yazdırmıştı.

Polat, o gün "Ben hayatta hep dönüm noktalarına inanırım. Hayatımda dönüp noktası çoktur. Bugün de bana bunu gösterdiniz. Ben bugün bunu tecrübe ettim hayatımda" demişti. 


FATMA POLAT ELENDİ Mİ?

Masterchef'in 2. eleme haftasında potaya çıkan isimler Hamza, Hasan, Safanur, Fatma, Dilara ve Emre olarak belirlendi. İlk turda cevizle yaratıcı bir tabak hazırlayan yarışmacılardan Emre, Safanur ve Dilara potadan çıkmayı başardı. Eleme oyununun ikinci turunda yarışmacılardan armudiye tatlısı yapmaları istendi. Gecenin sonunda rakiplerinin gerisinde kalarak yarışmaya veda eden isim, Fatma Polat oldu.


INSTAGRAM'DA FATMA POLAT

Fatma Polat'ın Instagram hesabında 25 bine yakın takipçisi bulunuyor. 


Dilerseniz, masterchef tarifleri sayfamıza göz atabilirsiniz.


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!