ANASAYFA LEZZETLİ HABERLER TARİF LİSTELERİ DONUT TARİFLERİ: FARKLI ÇEŞİTLERİYLE 8 NEFİS DONUT TARİFİ

DONUT TARİFLERİ: FARKLI ÇEŞİTLERİYLE 8 NEFİS DONUT TARİFİ

Donut nedir, nasıl yapılır? Donut çeşitleri nelerdir? İşte, evde kolayca hazırlayabileceğiniz birbirinden lezzetli ve pratik 8 nefis donut tarifi:
Donut Tarifleri: Farklı Çeşitleriyle 8 Nefis Donut Tarifi

Dünyaya Amerika'dan yayılan bol kalorili tatlılar arasında ilk sıralarda bulunan donut için, aslında bir nevi çörek de diyebiliriz. Sade olarak tüketilebildiği gibi, içi krema, reçel veya çikolata dolgulu olan çeşitleri de bulunmaktadır. Ayrıca üzerini çikolata veya karamel gibi soslarla lezzetlendirip renkli şekerlemelerle süsleyebilirsiniz. Ortası boş halka şeklinde olanlar genellikle sade, yuvarlak olanlarsa içi kremayla doludur. Amerikalıların genelde kahvaltıda tercih ettiği donutları, farklı çeşitleriyle siz de evinizde kolayca hazırlayabilirsiniz.


Okurlarımız tarafından çok sevilen çikolatalı donut tarifiyle listemize başlıyoruz. Sade bir şekilde hazırlanan donutları, bitter çikolata ve küçük renkli şekerler ile süsleyebilirsiniz.


Hazırlaması 30, pişirmesi 10 dakika süren pastane usulü donut, hem şık sunumu, hem de lezzetiyle tüm dikkatleri üzerine çeker. Hazırladığınız donutları erimiş çikolata ile süsleyin.


Un, muz püresi ve glazür ile hazırlanan muzlu donut, nefis krema eşliğinde sunulur. Üzeri antep fıstığı ile süslenir. Özellikle hafif tatlar sevenler için idealdir.


Donut her ne kadar Amerikan mutfağından yayılmış olsa da, diğer ülkelerde de çok rağbet gören bir tatlıdır. Meksika donutu, diğer donutlardan farklı olarak acı biber ile zenginleştirilir.


Daha öncede söylediğimiz gibi kremalı donutlar, genellikle yuvarlak bir biçimde sunulur ve orta kısmı boş bırakılmaz. Hazırladığınız kremalı donutlar pudra şekeri veya rendelenmiş limon kabukları ile süsleyebilirsiniz.


Donut yaparken meyvelerin aromasından yararlanmak isteyenler için, karadutlu kremalı donut tarifini sizlere sunuyoruz. Hazırladığınız donutları, karadutlu cila ve beyaz glazüre batırarak servis edebilirsiniz.


Okurumuzdan gelen şekerlemeli renkli donutlar, çay saatlerinde nefis bir çörek sunmak isteyenlerin favorisidir. Hazırladığınız donutları sütlü, bitter veya beyaz çikolata ile renklendirebilirsiniz.


Yulaf kepeği,