ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER 15 EYLÜL MASTERCHEF'TE ÇIKAN TARİFLER

15 EYLÜL MASTERCHEF'TE ÇIKAN TARİFLER

15 Eylül Masterchef Türkiye'de haftanın ilk dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? Bireysel dokunulmazlığın sahibi kim oldu? İşte, 14 Eylül Masterchef'te çıkan yemekler ve eleme adayları:
15 Eylül Masterchef'te Çıkan Tarifler

15 Eylül Masterchef Türkiye'de haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Dokunulmazlık oyunu için kırmızı takım ve mavi takımdan sokak lezzetleri yapmaları istendi. Gecenin sonunda bir takım dokunulmazlığı kazanarak elemeden kurtuldu. Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? Bireysel dokunulmazlığı kazanan isim kim oldu? Haftanın ilk eleme adayları kimler oldu? İşte, detayar:


15 Eylül Masterchef'te Çıkan Yemekler

Danilo Şef, Somer Şef ve Mehmet Şef dokunulmazlık oyunu için iki takıma da bir menü verdi. Kırmızı ve mavi takıma verilen menü;


Yarışmacılar verilen sürede şeflerin istedikleri yemekleri hazırladı. Hazırlanan yemekler tadım için şeflere sunuldu. Şefler, dokunulmazlık oyununu kazanan takımı belirlemek için oylarını kullandı.

  • Balık ekmeği en iyi yapan Mavi takım oldu.
  • Arnavut ciğerini en iyi yapan Kırmızı takım oldu.
  • Nohutlu tavuklu pilavı en iyi yapan Kırmızı takım oldu.
  • Maç köftesini en iyi yapan Mavi takım oldu.
  • Adana kebabı en iyi yapan Kırmızı takım oldu.
  • Şambali tatlısını en iyi yapan Kırmızı takım oldu.

Şeflerin verdikleri oylar sonucunda 4-2'lik bir galibiyetle dokunulmazlığı kazanan kırmızı takım oldu. Mavi takım bireysel dokunulmazlık oyunu için tekrar mutfağa verdi. 


Bireysel Dokunulmazlığı Kim Kazandı?


Mehmet Şef'in verdiği kısa bilgilendirme sonrasında yarışmacılardan turşu suyu, asma yaprağında palamut, karidesli kabak çiçeği, dana rozbif ve enginar üzerine çılbırdan oluşan bir tabak hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda en iyi tabağı hazırlayarak bireysel dokunulmazlığı kazanan isim, Duygu Acarsoy oldu. 


Eleme Adayları Kimler Seçildi?

Bireysel dokunulmazlığı kazanan Masterchef Duygu, ilk eleme adayı olarak Serhat Doğramacı'yı seçti. Diğer eleme adayını belirlemek için, mavi takım oylama yaptı. Yapılan oylama sonucunda ikinci eleme adayı Özgül Coşar oldu.


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!