ANASAYFA LEZZET'TEN HABERLER MASTERCHEF ERAY AKSUNGUR KİMDİR? ERAY AKSUNGUR KAÇ YAŞINDA, MESLEĞİ NE?

MASTERCHEF ERAY AKSUNGUR KİMDİR? ERAY AKSUNGUR KAÇ YAŞINDA, MESLEĞİ NE?

Masterchef Türkiye'ye veda eden isim Eray Aksungur oldu. Masterchef 2020'nin sevilen yarışmacılarından olan Eray Aksungur, yarışmayı 5. olarak tamamladı. Peki, Eray Aksungur kimdir? Masterchef Eray'ın mesleği ne, kaç yaşında? İşte, Eray Aksungur'un merak edilen biyografisi..
MasterChef Eray Aksungur Kimdir? Eray Aksungur Kaç Yaşında, Mesleği Ne?

Masterchef Türkiye'ye veda eden isim Eray Aksungur oldu. Masterchef 2020'nin sevilen yarışmacılarından olan Eray Aksungur, yarışmayı 5. olarak tamamladı. Peki, Eray Aksungur kimdir? Masterchef Eray'ın mesleği ne, kaç yaşında? İşte, Eray Aksungur'un merak edilen biyografisi..


Eray Aksungur Kimdir?

6 kişilik zorlu mücadele ardından gecenin birincisi olan ve ana kadroya girmeyi başaran Eray Aksungur, aslen Bolulu. Yarışmaya Antalya'dan katılan Eray, 23 yaşında. Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümünden mezun olan MasterChef Eray, İstanbul ve Bodrum'da çeşitli otellerde aşçılık yapmıştır. Geçtiğimiz yıllarda Danilo Zanna'nın da jürilik yaptığı Lezzet Akademisi yarışmasına katılan Eray, hayallerini gerçekleştirmek için MasterChef 2020'ye katıldı. Çalışma hayatına Bolu'da bulunan bir otelde devam eden Eray, MasterChef Türkiye'nin 2020 ana kadrosuna girmeyi başardı.


Eray Aksungur MasterChef 2020

Yarışmanın ilk turunda jüri üyelerine tarhanaya bulanmış taze ıhlamurlu levrek yapan Eray, Danilo şefi şaşırttı. Stüdyoda Eray'ı gören Danilo Zanna, 'Eray ile farklı bir programda birlikteydik, orada yarışmıştı.' dedi. İlk turda jüri üyelerinden evet oyu alan Eray, bir üst tura çıkmayı başardı. Eray üçlü düelloda Asiye Karakoç ve Alican Barut ile eşleşti. 30 dakika verilen yarışmacılardan risotto yapmaları istendi. Günün sonunda rakiplerini bırakarak final turuna yükselen isim Eray Aksungur oldu. Final turunda ana kadroya girme mücadelesi veren yarışmacılardan vişneli köfte yapmaları istendi. Masterchef tariflerinden vişneli köteyi en iyi yapan isimler ise Celal, Eray, Abru, Gülşah, Arem ve Kayhan oldu. Final turunun ikinci adımında yarışmacılardan ana malzemesi mısır olan bir yemek hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda en iyi tabağı hazırlayarak ana kadroya dahil olan isim Eray Aksungur oldu. 


Eray Aksungur Elendi Mi?

Masterchef Türkiye'de son 5'e girildi. Bu haftanın eleme adayları Serhat Doğramacı, Barbaros Yoloğlu, Eray Aksungur ve Özgül Coşar olarak belirlenmişti. Eleme oyunu için yarışmacılardan yuvalama yapmaları istendi. Yarışmacılar, verilen süre içerisinde hazırladıkları yemekleri şeflerin beğenisine sundu. 21 Aralık Masterchef'te şef olma hayallerine ve yarışmaya veda eden isim Eray Aksungur oldu. Böylece Masterchef Eray, yarışmayı 5. olarak tamamladı. Özgül, Emir, Barbaros ve Serhat beyaz önlüğü almaya hak kazandı.


INSTAGRAM'DA ERAY AKSUNGUR


Instagram'da kendi fotoğraflarını ve yemek videolarını paylaşan Eray Aksungur'un yaklaşık 95 bin takipçisi var. 

Eray Aksungur'un Instagram Hesabı: https://www.instagram.com/eray_aksungur


Şunlara da göz atın;


Yeniliklerden haberdar olun!

Lezzet’ten sürekli haberdar olmak istiyorsanız e-posta adresinizi girerek kaydolun!